Mart 22, 2020

Küçük Madencilik Faaliyetleri Devam Edebilecek Mi?

Bilgisayarı olan herhangi birinin kripto madenciliği yapabileceği günler çoktan geride kaldı. Bitcoin’in fiyatı hızla arttıkça, güçlük arttı ve uzman bilgisayar çipleri ve yüksek işlem gücüne sahip profesyonel madencilik grupları endüstriye hakim oldu.

Son pazardaki piyasa depremi başka bir endişe alanını ortaya çıkardı. Bitcoin’in fiyatındaki düşüş, daha az kar elde ettikleri için en çok madencileri etkilemişe benziyor.

Madencilik firması F2Pool, geçtiğimiz günlerde fiyatlar 12 Mart’ta 3.600 Dolar’a düştüğünde BTC hash oranının “zar zor kırıldığını” belirtti.

Ancak, hafta sonu boyunca tahmin edilen zorluk değişiminin aşağı yönlü olduğunu gördük. Bu, bazı madencilerin makinelerini kapattıkları anlamına geliyor. Madencilikte her zaman olduğu gibi, en iyi olan hayatta kalır. Yeni makineler, ucuz elektrik, düşük masraf.

Giderleri karşılayamayan küçük madencilik firmaları şimdi kapanıyor. Bu da tüm büyük madencilerin sanayiyi tekelleştirmesine neden oluyor. Şu soru ortaya çıkıyor, “Küçük ölçekli madencilik faaliyetleri kârlı olmaya devam edebilir mi?

Madencilik zorluğu şu anda 16,55’e ulaştı ve bu da küçük madencilerin işte kalmasını gerçekten zorlaştırdı. Son bir podcast’te Bitcoin madencisi ve kripto para yatırımcısı Kris, madencilik endüstrisinde artık ‘küçük balıklar’ için yer olmadığı görüşündeydi.

Dünyada meydana gelen kaosla bile, madencilik endüstrisi çok rekabetçi bir alandır. Artık küçük balıklara yer kalmadı. Balinalar geliyor ve acımasız bir devralma yapmaya çalışıyorlar.

Bu başka bir soruyu doğurur. Büyük madencilerin elinde, koronavirüs fırtınasından kurtulma kapasitesine sahip oldukları için muazzam bir tekelleşme görecek miyiz? Ancak Kris, büyük madencilik firmaları için de iyi gitmediği görüşündeydi.

COVID-19 salgını herkesi her seviyede etkiliyor

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?