KuCoin Saldırının Arkasındaki Kişileri Belirlediğini Dile Getirdi!

Bu haberde özetle şunları anlatacağız;

  • KuCoin CEO’su saldırının ardındaki şüphelilerini belirlediğini kripto ayetine duyurdu.
  • Şüphelileri yakalamak adına daha sıkı çalıştığını ve bu çalışmayı yetkililer ile yaptığını dile getirdi.
  • Şüphelilerden 64 Milyon dolar geri alındı.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu; 26 Eylül saldırısının ardındaki bilgisayar korsanlarının bulunması hakkındaki durumun ilerleyişi için Twitter’da duyuru yaptı. Duyurusunda; KuCoin’deki ekibin kötü niyetli bir saldırı ardındaki kişileri bulduğunu ve ek yasal işlem yapmak için kolluk kuvvetleriyle çalıştıklarını söyledi.

30 Eylül’den bu yana hızlı bir güncelleme yapmak gerekirse;

  • Kapsamlı bir araştırmanın ardından, 9.26 #KuCoin Güvenlik Olayı şüphelilerini önemli kanıtlarla yakaladık.
  • Kolluk kuvvetleri ve polis resmen harekete geçmeye dahil oluyor.

Hackerlar’dan 64 Milyon Dolar Daha Alındı

Lyu; kripto endüstrisindeki KuCoin ortaklarının sıkı çalışmaları yardımıyla, hackelemeden alınan 64 Milyon dolarlık dijital varlıkları hackerların elinden aldığını da cümlelerine ekledi.

“Sektördeki ortaklarımızın büyük desteğiyle, bir 64 milyon dolarlık varlık daha şimdi şüpheli adreslerin kontrolünden çıktı ve 1 Ekim’den bu yana toplam değeri 204 milyon dolara çıkardı.”

Bu durum; Kucoin’den alınan yaklaşık 289 Milyon dolarlık dijital varlıktan 74 Milyon doların, bilgisayar korsanlarının merkezi olmayan ve olan borsalar yoluyla akladıkları anlamına geliyor. Aynı zamanda hala kontrolün onların elinde olduğunu söyleyebiliriz.

KuCoin, Bu Zor Dönemde Destek Veren Herkese Teşekkürlerini İletti

Bay Lyu, bu dönemde hızlı hareket eden ve destek sağlayan tüm kurumlara, borsalara ve kişilere ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.

‘’Kritik dönemde bizi destekleyen tüm kurum ve bireylere çok teşekkür ederiz. İnanıyorum ki, hep birlikte daha güçlü bir kripto dünyası inşa edeceğiz.’’

KuCoin ve Tam İşlevsellik

Sonuç olarak, KuCoin CEO’su kripto tüccarlarına borsanın artık Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) içinde bulunmak üzere 31 dijital varlık adına olan para yatırma ve çekme işlemleriyle tam işlevselliğe döndüğünü duyurdu.

KuCoin tamamen işlevselliğe geri dönüyor. Ekibim ve ben olayın etkisini dengelemek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Şu an itibariyle, toplam 31 jeton para yatırma ve çekme hizmetleri açtı ve bunu $ BTC, $ ETH ve $ USDT dahil olmak üzere daha fazla jeton takip edecek.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.