Kucoin Hackinde 800’den Fazla Bitcoin Taşıması Gerçekleşti!

0
351

Kripto para borası KuCoin’den gelen hacklenmiş fonlar; suçlular tarafından çalınan kriptoyu tekrar hareket ettirmeye çalışırken dikkat çekmeye devam edecek gibi gözüküyor. Kripto ve blok zinciri izleme hizmeti Whale Alert bugün; çalınan fonların 807 BTC’sinin (transfer sırasında yaklaşık 10.840.727 dolar değerinde) 27 Ekim Salı günü 13:01 UTC’de tamamen yeni bir bilinmeyen cüzdana aktarıldığını belirten bir tweet yayınladı.

Belirtilen cüzdanla ilişkili adresin “1Rn29Gry2gboRXqLctEWgaA3J3qpgLM9D” olduğu söylendi.

Bunun ardından; 807 BTC tutarında çalınan fonların kaynağı, Kucoin hack 2020 ile ilişkili birden fazla adrese kadar izlendi. Bunlardan ikisi;

  • “1TYyommJW3uhjhcnHhUSuTQFqSBAxBDPV”
  • “1NRsEQRg5EjmJHbPUX7YADVPcPzCQBkyU7” olmaktadır.

Eylül ayında Whale Alerts; bir milyondan fazla XRP’de içinde bulunmak üzere Kucoin hackinden çalınan fonların bir kısmının kripto borsalarına taşındığı söylendi. Kripto borsalarından birkaçı ise;

  • Huobi
  • Binance
  • BYEX

olmaktadır.

Mevcut BTC hareketi ile ilgili; fonlar bir cüzdanda sona erdiği için transfer hackerların çalınan fonları nasıl satmaya çalıştıklarını göstermeyebileceği ortaya çıktı. Bilgisayar korsanlarının çalınan fonları satma niyeti olmadan bu tür artışlarla hareket etmesinin normal olduğu düşünülüyor.

BTC ve Kucoin’in Güncellemesi

BTC fiyatı ise son 24 saat içerisinde %5,5 artış gösterdi. Bugün ise yaklaşık 13,667,76 dolar değerinde olmaktadır.

İşlem hacmine bakılırsa; en büyük sekiz borsadan biri olan Kucoin, Eylül ayı sonlarında yaşadığı hacklemeden sonra bir güncelleme yayınladı. Güncellemede; BTCH, ETH ve USDT stablecoin için para yatırma çekme işlemlerine izin verildiği açıklandı.Göründüğü üzere Kucoin, kaybettiği miktarın ardından kendini toparlamak için çeşitli adımlar atmaya çalışıyor.

Son olarak 281 milyon dolarlık çeşitli kriptoların çalınmasının ardından bu güncelleme; Şeyseller merkezli borsanın tüm cüzdanları dondurma ve hizmetleri devre dışı bırakma kararının ardından geldi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın