Kucoin Hackinde 800’den Fazla Bitcoin Taşıması Gerçekleşti!

Kripto para borası KuCoin’den gelen hacklenmiş fonlar; suçlular tarafından çalınan kriptoyu tekrar hareket ettirmeye çalışırken dikkat çekmeye devam edecek gibi gözüküyor. Kripto ve blok zinciri izleme hizmeti Whale Alert bugün; çalınan fonların 807 BTC’sinin (transfer sırasında yaklaşık 10.840.727 dolar değerinde) 27 Ekim Salı günü 13:01 UTC’de tamamen yeni bir bilinmeyen cüzdana aktarıldığını belirten bir tweet yayınladı.

Belirtilen cüzdanla ilişkili adresin “1Rn29Gry2gboRXqLctEWgaA3J3qpgLM9D” olduğu söylendi.

Bunun ardından; 807 BTC tutarında çalınan fonların kaynağı, Kucoin hack 2020 ile ilişkili birden fazla adrese kadar izlendi. Bunlardan ikisi;

  • “1TYyommJW3uhjhcnHhUSuTQFqSBAxBDPV”
  • “1NRsEQRg5EjmJHbPUX7YADVPcPzCQBkyU7” olmaktadır.

Eylül ayında Whale Alerts; bir milyondan fazla XRP’de içinde bulunmak üzere Kucoin hackinden çalınan fonların bir kısmının kripto borsalarına taşındığı söylendi. Kripto borsalarından birkaçı ise;

  • Huobi
  • Binance
  • BYEX

olmaktadır.

Mevcut BTC hareketi ile ilgili; fonlar bir cüzdanda sona erdiği için transfer hackerların çalınan fonları nasıl satmaya çalıştıklarını göstermeyebileceği ortaya çıktı. Bilgisayar korsanlarının çalınan fonları satma niyeti olmadan bu tür artışlarla hareket etmesinin normal olduğu düşünülüyor.

BTC ve Kucoin’in Güncellemesi

BTC fiyatı ise son 24 saat içerisinde %5,5 artış gösterdi. Bugün ise yaklaşık 13,667,76 dolar değerinde olmaktadır.

İşlem hacmine bakılırsa; en büyük sekiz borsadan biri olan Kucoin, Eylül ayı sonlarında yaşadığı hacklemeden sonra bir güncelleme yayınladı. Güncellemede; BTCH, ETH ve USDT stablecoin için para yatırma çekme işlemlerine izin verildiği açıklandı.Göründüğü üzere Kucoin, kaybettiği miktarın ardından kendini toparlamak için çeşitli adımlar atmaya çalışıyor.

Son olarak 281 milyon dolarlık çeşitli kriptoların çalınmasının ardından bu güncelleme; Şeyseller merkezli borsanın tüm cüzdanları dondurma ve hizmetleri devre dışı bırakma kararının ardından geldi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.