Ocak 20, 2024

Terra Classic Topluluğu Kritik Teklifi Reddetti: İşte LUNC ve USTC’nin Bu Karara Tepkisi!

Terra Classic topluluğunda yeni bir gelişme olarak 11966 numaralı “Doğrulayıcı Listesini 130’a Geri Yükle” önerisi topluluğu tarafından reddedildi. Öneri, süreci kolaylaştırmayı ve Terra Classic zincirindeki 130 doğrulayıcıyı geri yüklemeye öncelik vermeyi amaçlıyordu. “Amacımız, geliştiriciler üzerindeki yükü en aza indirirken ağın merkeziyetsizliğinin ve sağlamlığının devam etmesini sağlamaktır.” şeklinde belirtildi.

Teklif %27 “Evet” ve %50 “Hayır” oyu alırken, %1 “Hayır” oyu veto edildi ve %21 “Çekimser” oy kullanıldı. Teklif, %15 oy gücüne sahip en üst düzey doğrulayıcı Allnodes ve diğer doğrulayıcıların teklife “Hayır” oyu vermesinin ardından barajı geçemedi.

Oylamaya katılan 57 doğrulayıcıdan JESUSisLORD, HappyCattyCrypto ve TerraCVita gibi 17 doğrulayıcı teklif lehinde oy kullanırken Allnodes, Interstake One, Luna Station 88, StakeBin, PFC ve Lunanauts gibi 23 doğrulayıcı aleyhte oy kullandı.

Bazı doğrulayıcılar, doğrulayıcıların restorasyonunun minimum doğrulayıcı delegasyon ayarlamasıyla birlikte yapılmasının endişelere yol açtığını söyledi. Onlara göre “şeffaflığı sağlamak ve potansiyel tehlike işaretlerinden kaçınmak için bu konular ayrı ayrı ele alınmalıdır.”

Diğerleri ise, geniş aktif doğrulayıcı sayısının faydalarını göz önünde bulundurmalarına rağmen, teklife “Hayır” oyu vermelerinin temel nedenleri olarak bencillik ve etik olmamayı gösterdiler.

LUNC ve USTC Yükseliş Momentumunu Kaybediyor

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LUNC’un kripto borsası crypto com’dan potansiyel olarak listeden çıkarılması, toplulukta endişelere yol açtı. Özellikle, LUNC işlem hacimleri borsada marjinal olarak daha düşük.

LUNC fiyatı son 24 saatte %2 düştü. Fiyat şu anda 0.000111 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en yüksek ve en düşük fiyatı sırasıyla 0,000103 dolar ve 0,000113 dolar. Üstelik son 24 saatte işlem hacmi %15 oranında azaldı.

Bu arada, USTC fiyatı son 24 saatte %2 düşerek şu anda 0.0270 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en yüksek ve en düşük fiyatı sırasıyla 0,0257 dolar ve 0,0280 dolar. Ek olarak işlem hacmi %53 oranında düştü.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?