Eylül 27, 2023

Kritik Gelişme: Binance Bu Ülkeden Çekileceğini Açıkladı, İşte Detaylar!


Popüler kripto borsası Binance, Rusya’dan çekiliyor ve yerel işletmesini CommEX’e satıyor. Borsa yaptığı açıklamada, tamamen çekilmenin bir yıl süreceğini de söyledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Rus kullanıcılarının fonları etkilenmeyecek.

Borsa’nın baş uyum sorumlusu (COO) Noah Perlman, Rusya’dan çıkma nedeni olarak mevcut düzenleyici ortamdaki uyum stratejisiyle uyumsuzluğu gösterdi.

Bununla birlikte Borsa, web3’ün uzun vadeli büyüme potansiyeli konusunda iyimserliğini koruyor. Sonuç olarak şirket, çabalarını 100’den fazla ülkedeki faaliyetlerine yeniden odaklayacak.

Kullanıcılar için sorunsuz bir geçişi kolaylaştırmak amacıyla Binance, Rusya’dan çıkış sürecini kolaylaştıracak.

Bu süreç, CommEX ile olan ortaklığın sonlandırılmasını ve kullanıcılara varlıklarını CommEX’e aktarma konusunda rehberlik sağlanmasını içerecek.

Rusya’da müşterini tanı (KYC) kaydını tamamlayan yeni kullanıcılar kademeli olarak CommEX’e yönlendirilecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, kullanıcı fonlarının güvende olduğunu iddia ederek çıkışı doğruladı.

Önümüzdeki aylarda Binance, Rusya’daki tüm borsa hizmetlerini ve ticari faaliyetlerini aşamalı olarak durduracak. Bu geçiş sırasında kullanıcıları için sorunsuz bir deneyim sağlayacak.

Anlaşmanın ayrıntıları açıklanmamış olsa da, Binance’in Rusya’dan ayrılmasının piyasadan tamamen çıkış anlamına geldiği doğrulandı. Şirket, satış gelirlerinden herhangi bir pay almayacak. Ek olarak işletme hisselerini geri satın alma seçeneğine sahip olmayacak.

Ağustos ayının sonlarında Binance, Rusya’daki kullanıcıları için daha katı düzenlemeler uygulamaya koymuştu. Borsa özellikle eşler arası (P2P) ödeme platformuna kısıtlamalar getirerek itibari para birimlerine erişimi yalnızca rublenin kullanılabildiği Rus doğrulamasına sahip kullanıcılarla sınırlandırdı.

Borsa ayrıca P2P platformundaki tanınmış bankalarla ilişkili kartların adlarını değiştirerek “yeşil” ve “sarı” etiketlerle değiştirmeye devam etti.

Bu değişiklik, Binance’in Ruslara yurtdışına para transferi konusunda yardımcı olduğuna dair haberlerin ardından geldi.

Birkaç hafta sonra, iki üst düzey Binance yöneticisi, Doğu Avrupa’da direktör olarak görev yapan Gleb Kostarev ve BDT’de direktör olan Vladimir Smerkis istifa etti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?