Kritik Ethereum Verisi Dört Yılın En Düşük Seviyesinde!

Ethereum (ETH) 1.300 dolar seviyesinde işlem görmeye devam ederken, on-chain göstergeler kritik detaylar verdi. İşte yatırımcıların yakından takip etmesi gereken veriler.

Eylül 2022’de gerçekleştirilen Ethereum Merge, ekosistemdeki en büyük güncellemelerden birisiydi. Beklentilerinin aksine, The Merge ETH fiyatında önemli bir yükselişle sonuçlanmadı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere balinaların Ethereum birikimi ise son birkaç haftadır artış kaydetti. Bu durum fiyatta olumlu bir karşılık bulma ihtimali taşıyor.

Ethereum Borsa Arzı 4 Yılın En Düşük Seviyesinde

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ethereum fiyatı son bir yılın en düşük seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Bu düşük fiyata rağmen borsalarda yer alan arz son dört yılın en düşük seviyesine geriledi.

Birçok analiste göre bu durum hem iyi hem de kötü sonuçlar yaratabilir. Eğer arz mevcut seviyelerin de altına gerilerse fiyat daha da düşecektir. ETH fiyatı son bir yılda %75’lik düşüş kaydettiği için daha sert düşüşler varlığa zarar verecektir. Öte yandan azalan arz, kıtlık yaratarak fiyatta yükselişle sonuçlanma ihtimaline de sahip.

“Borsalardaki Ethereum (ETH) arzı ne kadar azalırsa, bir dibe yaklaştığımız o kadar iyi anlaşılabilir.” -Santiment.

CoinMarketCap’e verilerine göre, Ethereum (ETH) fiyatı son 24 saatte %2,07 artışla 1.275 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı (MVRV) yükselişe işaret ediyor. Bir yıldan uzun süredir Ethereum tutan uzun vadeli adresler arasındaki MVRV, yüksek gerçekleşmemiş kayıplar gösteriyor.

Son yedi yıldaki alım satım modeline bakıldığında,  bu durum ETH fiyatında yukarı yönlü bir hareketle tamamlanma ihtimaline sahip. Yatırımcıların büyük bir kısmı ETH yatırımlarında %50 ya da daha fazla oranda zarar etmiş durumda.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.