Ocak 26, 2024

Kriptoda Airdrop Sezonu Geldi: AltLayer, Dymension, Jupiter

AltLayer, merkeziyetsiz uygulamalar için zincirler arası bir platform sunuyor.

Dymension, NFT’ler için ölçeklenebilir bir çözüm sunuyor ve Jupiter ise özel blok zincir çözümleri sunarak projelerin verimliliğini artırıyor.

AltLayer (ALT)

AltLayer, projeyi erken benimseyen kullanıcılarına 100 milyon dolarlık token airdrop’u yaptı.

Ethereum ölçeklendirme çözümü AltLayer, önümüzdeki hafta boyunca 100 milyon doların üzerinde token airdrop’u ile canlı olan en az üç protokolden ilki oldu.

ALT talep süreci 25 Ocak günü aktif edildi ve erken yatırımcılar tokenlerini aldılar. İlk airdrop’ta 300 milyon token tahsis edildi ve ortalama günlük fiyat 0,32 dolar olduğu için toplam airdrop mevcut fiyatlarla yaklaşık 96 milyon dolara denk gelmiş oldu.

Ancak ALT airdrop’undan pay almak isteyen Celestia stakerları biraz daha beklemesi gerekecek çünkü AltLayer; “Talep mekanizmasındaki teknik farklılıkların Celestia için airdrop’u geciktirdiğini belirtti.”

Dymension (DYM)

Çok katmanlı rollup dağıtıcısı Dymension, önümüzdeki günlerde ana ağını başlatmayı planlıyor ve 70 milyon DYM token’ı airdrop yapacak. Dağıtım ağırlıklı olarak ise Celestia stakerlarına ve Pudgy Penguin NFT sahiplerine bunun yanı sıra aynı zamanda Solana ve Ethereum ekosistem kullanıcılarına da yönelik olacak.

Dymension için talep süresi 21 Ocak’ta sona erdi. Airdrop’u talep etmeyenler haklarını kaybetmiş oldular.

Aevo’da işlem gören DYM airdrop’u mevcut fiyatlarla alıcılarına yaklaşık toplam 210 milyon dolar değerinde olacak.

Jupiter (JUP)

Öte yandan Solana tabanlı merkeziyetsiz borsa Jupiter, 31 Ocak’ta JUP token’ını dağıtmaya başlayacağını onayladı.

Toplamda 1 milyar token airdrop’ta dağıtılıyor ve mevcut JUP yaklaşık 0,41 dolar civarında işlem görüyor ve bu da airdrop’un mevcut fiyatlarla yaklaşık 410 milyon dolar değerinde olacağı anlamına geliyor.

Kaynak : cointelegraph.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?