Ünlü Milyarder Uyardı: Kripto Yatırımcıları Bu İki Riske Dikkat!

Milyarder risk sermayedarı Chamath Palihapitiya, yatırımcıları piyasalarda artan “kuyruk risklerine” karşı uyardı.

2021 yılındaki kripto para çöküşünü doğru tahmin eden Palihapitiya, bir röportajda, yatırımcıların şu anda iki rüzgarla karşı karşıya olduğunu belirtti. Bunlardan ilki, S&P 500 için beklenenden daha düşük kazanç olasılığıyla bağlantılı.

İki problemle karşı karşıyayız. Birincisi, eğer gerçekten düşünürseniz, 13 ay önce bugün burada oturuyor olacağımızı ve Fed’in dokuz ay içinde artı veya eksi 500 baz puan artıracağını söyleseydim, bunun çılgınca olduğunu düşünürdünüz. Dolayısıyla bu farkındalık evresine giriyoruz, hepimiz işlerimizi nasıl farklı yapacağımızı ve bunun halihazırda toprağa yaptığımız yatırımlar için ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyoruz.

Şahsen bu durum bence kuyruk riskini artırıyor. Oldukça temkinliyim çünkü sol kuyruk riski olduğunu düşünüyorum… Risk, S&P 500 kazançlarının 180, 185 gibi bir seviyede olması ve birdenbire S&P’nin 3.200, 3.300 puan olmasıdır.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analistler S&P 500’ün 291,48 puan kazanç kaydedeceği görüşünde. Güncel verilere göre işlem puanı 3982,23 civarında.

İkinci risk ise Fed‘in faiz oranlarını yüksek tutma olasılığı.

Ama bir de yüksek kuyruk riski var, örneğin Fed güvercinleşirse herkes teslim olacaktır çünkü işler yavaşlıyor gibi görünür ve birdenbire, daha tutarlı bir temelde %4 ila %5 olacak nihai oranlarla uğraşmak zorunda kalırız Çünkü Fed Başkanı Powell şimdi gazı bırakırsa, o zaman enflasyon bir şekilde ortalıkta kalır.

Her iki yol da varlıkları yeniden fiyatlandırmaya götürüyor, sadece çok farklı yol bağımlılıklarında ve bu riskler benim için biraz daha yüksek ve bu yüzden oldukça muhafazakar olmaya ve Fairway’de olmaya çalıştım.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.