Kripto Yatırımcıları İçin Kritik Hafta: Bu Gelişmeler Piyasayı Hareketlendirecek!

0
Kripto Yatırımcıları İçin Kritik Hafta: Bu Gelişmeler Piyasayı Hareketlendirecek!

Kripto para piyasasında son birkaç hafta nispeten sakindi çünkü finansal olaylarla ilgili olayların eksikliği bazı varlıkların kısa vadeli toparlanma rallilerine girmesine izin verdi. Bununla birlikte, yatırımcılar yaklaşmakta olan bir volatilite artışı için kendilerini hazırlamalılar. İşte nedeni!

FOMC, TÜFE, ÜFE ve daha fazlası

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere sadece bir hafta içinde, hem finansal hem de dijital varlık piyasalarında büyük olasılıkla bazı hareketlere neden olacak çeşitli makro ekonomik veri raporları açıklanacak. ABD TÜFE verileri bir kez daha yatırımcılara finansal düzenleyicilerin ülkedeki enflasyonla nasıl başa çıktığını ve para politikasında ek bir sıkılaştırmaya ihtiyaç olup olmadığını gösterecek.

Kripto piyasası takvimi

FOMC toplantı tutanakları FED toplantısının ayrıntılı metnidir. Toplantı kayıtlarında; FED toplantıları kararlarının ardındaki sebepler, FOMC üyelerinin makroekonomik görünüme ilişkin bakış açıları, ekonomik tedbirlerin ve faiz kararlarının yürürlükte kalma süresi ve gelecek dönemlere yönelik tahminler yer alır. FED’in para politikalarında oluşabilecek değişiklikler için bu ayrıntılı metin içinde çeşitli ipuçları ararlar.

Finansal düzenleyicilerin anlatımına bağlı olarak, kripto para piyasası yukarı veya aşağı bir volatilite artışı ile tepki verecektir. Şimdilik, son TÜFE raporuna göre sıkı para politikasının enflasyon üzerindeki etkisinin olmaması, çoğu yatırımcının politikanın devamı konusunda bahse girmesine neden oluyor.

Kripto Piyasası Fiyatlandı Mı?

Yaklaşan olayların önemine rağmen, Bitcoin gibi en büyük dijital varlıklar, herhangi bir şekilde beklenen gelişmeler ışığında fiyatlanmadı.

Bitcoin, son birkaç haftadır düşük volatilite sergilediği bir fiyat aralığında hareket ediyor ve 18.000 ila 22.000 dolar fiyat seviyeleri arasında işlem görüyor. Bu tür bir hareket, piyasaya ne boğaların ne de ayıların hakim olduğunu ve yukarıda bahsedilen olayın sonucunun bize daha fazla netlik getirmesi gerektiğini gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın