Ekim 9, 2022

Kripto Yatırımcıları İçin Kritik Hafta: Bu Gelişmeler Piyasayı Hareketlendirecek!

Kripto para piyasasında son birkaç hafta nispeten sakindi çünkü finansal olaylarla ilgili olayların eksikliği bazı varlıkların kısa vadeli toparlanma rallilerine girmesine izin verdi. Bununla birlikte, yatırımcılar yaklaşmakta olan bir volatilite artışı için kendilerini hazırlamalılar. İşte nedeni!

FOMC, TÜFE, ÜFE ve daha fazlası

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere sadece bir hafta içinde, hem finansal hem de dijital varlık piyasalarında büyük olasılıkla bazı hareketlere neden olacak çeşitli makro ekonomik veri raporları açıklanacak. ABD TÜFE verileri bir kez daha yatırımcılara finansal düzenleyicilerin ülkedeki enflasyonla nasıl başa çıktığını ve para politikasında ek bir sıkılaştırmaya ihtiyaç olup olmadığını gösterecek.

Kripto piyasası takvimi

FOMC toplantı tutanakları FED toplantısının ayrıntılı metnidir. Toplantı kayıtlarında; FED toplantıları kararlarının ardındaki sebepler, FOMC üyelerinin makroekonomik görünüme ilişkin bakış açıları, ekonomik tedbirlerin ve faiz kararlarının yürürlükte kalma süresi ve gelecek dönemlere yönelik tahminler yer alır. FED’in para politikalarında oluşabilecek değişiklikler için bu ayrıntılı metin içinde çeşitli ipuçları ararlar.

Finansal düzenleyicilerin anlatımına bağlı olarak, kripto para piyasası yukarı veya aşağı bir volatilite artışı ile tepki verecektir. Şimdilik, son TÜFE raporuna göre sıkı para politikasının enflasyon üzerindeki etkisinin olmaması, çoğu yatırımcının politikanın devamı konusunda bahse girmesine neden oluyor.

Kripto Piyasası Fiyatlandı Mı?

Yaklaşan olayların önemine rağmen, Bitcoin gibi en büyük dijital varlıklar, herhangi bir şekilde beklenen gelişmeler ışığında fiyatlanmadı.

Bitcoin, son birkaç haftadır düşük volatilite sergilediği bir fiyat aralığında hareket ediyor ve 18.000 ila 22.000 dolar fiyat seviyeleri arasında işlem görüyor. Bu tür bir hareket, piyasaya ne boğaların ne de ayıların hakim olduğunu ve yukarıda bahsedilen olayın sonucunun bize daha fazla netlik getirmesi gerektiğini gösteriyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?