Ocak 30, 2024

Kripto Uzmanları Binlerce Dolar Kazandırabilecek Üç Altcoin Tercihini Paylaştı!

Kripto para piyasası 2024 yılına istediği sektörel gelişmelerle başlamış olsa da yaşadığı “haberi sat” olayıyla hafif bir düzeltme kaydetti. Bitcoin öncülüğünde gerçekleşen düzeltme hareketi yeniden yükseliş yönüne doğru ilerliyor. Bitcoin’in 43.000 doları da geçmesiyle birlikte altcoin piyasası da hareketlenmeye başladı.

Yatırımcılar ise kâr elde etmek için potansiyeli olan varlıkları araştırmaya devam ediyor. Sektör uzmanları daha güçlü bir gelişme eğrisi çizdiği gerekçesiyle Solana, Shiba Inu ve XRP gibi popüler altcoin’i ön plana çıkarıyorlar.

Solana (SOL)

Solana (SOL) 2023’te en iyi performans gösteren kripto paralardan biri oldu ve 25 Aralık’ta 123,6 dolar ulaştı. Ancak, fiyat 2023 zirvesinden bu yana önemli ölçüde değer kaybetti. Fiyat düşüşü yeni yatırımcılar için kazançlı bir giriş noktası olarak yorumlayan analist sayısı ise bir hayli fazla. Bu yılın sonlarında bir boğa koşusunun gelmesi, altcoin’in 2023’teki en yüksek seviyelerini geri alma ve aşma olasılığını getirecektir. Varlık, yüksek piyasa ve yatırımcı duyarlılığı ile tüm zamanların en yüksek seviyesine bile ulaşma potansiyeli taşıyor.

Solana (SOL), cep telefonu Saga için aldığı siparişlerde de bir artış gördü. Bu gelişme varlığın fiyatına da yansıyabilir.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Meme coin’deki popülerlik fiyata yansımasa da yatırımcıların beklentisi yüksek kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, SHIB topluluğu ve yatırımcıları hala ‘bir cent rüyasını” sürdürmeye devam ediyor. Kripto piyasası bir boğa koşusuna girerse, SHIB fiyatında bir artış yaşanması olası. Dahası, SHIB ekibi yılda trilyonlarca token yakacağına inandıkları mekanizmayı da aktif etmeye hazırlanıyor. Projenin devasa arzı, daha yüksek fiyatların önündeki en önemli engellerden biri. Ekip SHIB’nin arzını azaltabilirse, varlığın fiyatında ani bir artış olası.

Altcoin Dünyasının Popüler İsmi Ripple (XRP)

XRP, sınır ötesi havale için en popüler kripto para birimlerinden biri olmaya devam ediyor. Ancak, Ripple, SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile olan yasal mücadelesini sürdürmeye devam ediyor. Şirket bir ABD bölge mahkemesinden olumlu bir karar almış olsa da, dava yüksek mahkemeye taşındı ve yatırımcılar bir karar bekliyor. Yüksek mahkemenin de bölge mahkemesine benzer bir karar verme olasılığı var ve bu da XRP’nin fiyatını yeni zirvelere taşıyabilir.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?