Mart 16, 2023

Kripto Uzmanı Uyardı: Bitcoin Yükseliyor Ancak Dikkat Edin!

Altcoin Sherpa takma isimli analist ve trader, Bitcoin fiyatının birkaç gün içinde %30’un üzerinde bir yükseliş göstermesine rağmen henüz dibe vurmamış olabileceği konusunda uyarıyor.

YouTube kanalında video paylaşan Altcoin Sherpa, BTC’nin %50’den fazla düzeltmeyele 15.000 dolara gerilemeden önce 30.000 dolar ile yeni bir zirve kaydedebileceğini düşünüyor.

“Bence bu fiyat daha da düşecek, muhtemelen 15.000-20.000 dolar arasında işlem görebilir. Benim genel görüşüm bu yönde.

Diplerin oluşmasının uzun zaman aldığına inanıyorum. Tekrar 30.000-35.000 dolar gibi bir seviyeye çıktığımızı görmek beni hiç şaşırtmaz. Nerede duracağı hakkında hiçbir fikrim yok. Ve sonra tekrar aşağı doğru işlem yapmaya başlarız ve belki de çift dip gibi bir şey oluştururuz…”

Bitcoin fiyat tahmini

Analiste göre, makro koşullar izin verirse Bitcoin alternatif olarak bir ralliye başlamadan önce biraz geri çekilebilir.

“Makro görünüm genel olarak iyiyse ve enflasyon düşüyorsa, Fed gibi yumuşak bir düşüş istiyorsa ve yumuşak bir düşüş görürsek, o zaman bu kadar düşeceğimizi sanmıyorum, belki sadece biraz düşeriz…

Ve sonra yükseliş eğilimli bir piyasa yapısı ortaya çıkmaya başlar. Bu noktada daha yüksek zirveler, Bitcoin fiyatında daha yüksek dipler ve her şey yolunda gider.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?