Eylül 7, 2023

Kripto Topluluğunun Gözü Ripple’da: Altcoin Kritik Direnci Kırmak İçin Savaşıyor!


Yakın zamanda yaşanan düşüş trendinin ardından Ripple ‘ın XRP tokenı, ABD doları karşısında kilit direnç seviyelerini kurtarmak için çabalıyor. Önemli ölçüde, kripto para birimi 0,510 dolar ve 0,525 dolarlık önemli işaretlerin altında sıkışmış durumda. Dahası, şu anda 0,520 dolar seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik grafik) altında işlem görüyor. XRP’nin karşı karşıya olduğu yokuş yukarı mücadeleyi vurgulayan, 0,5020 dolar civarında direnç gösteren büyük bir düşüş eğilimi çizgisi tespit edildi.

Sadece birkaç gün önce, XRP daha elverişli bir konumdaydıç Yalnızca 0,550 dolar işaretinde direnç yaşıyordu. Ancak, istikrarlı bir şekilde gerileyerek 0,532 dolar ve 0,525 dolar destek seviyelerinin altına düştü. Hatta 0,500 doların altına kısa ve tedirgin edici bir düşüş yaşadı. Bitcoin ve Ethereum’da tanık olduklarımıza benzer şekilde, bir toparlanma dalgası fiyatı 0,4863 dolar civarındaki düşük seviyeden yükseltmeye çalışıyor.

Sonuç olarak token, 0,5490 dolardan başlayan ve 0,4863 dolara kadar inen son düşüşünün %23,6 Fib geri çekilme seviyesine yakın işlem görüyor. Yukarı yöndeki ilk direnç rahatsız edici bir şekilde 0,502 dolara yakın. Sırada, son düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesine eşdeğer olan 0,518 dolar işareti var.

Yükseliş Dalgası Olabilir

Dolayısıyla, önemli savaş alanı 0,525 dolar direnç seviyesi etrafında şekilleniyor. XRP kırılırsa, bir sonraki dirençleri 0,532 dolar ve 0,550 dolar olarak hedefleyen bir yükseliş dalgası görebiliriz.

Ancak, varlığın 0,525 dolarlık direnci aşamaması halinde, ilk aşağı yönlü destek 0,490 dolarlık alanın yakınında seyrettiğinden ve ardından 0,485 dolarlık daha sağlam bir zemin oluşacağından ufukta başka bir düşüş görülebilir. Önemli ölçüde, 0,485 doların altındaki bir kapanış kayıpları uzatabilir ve muhtemelen coini 0,450 dolarlık destek bölgesine doğru düşürebilir.

Ayrıca, teknik göstergeler de bu belirsizlik hissini yansıtıyor. XRP/USD için 4 saatlik MACD düşüş bölgesinde hız kaybediyor ve 4 saatlik Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50 seviyesinin altında kalarak cansız bir momentuma işaret ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere özetle, altcoin kritik bir noktada bulunuyor. Token’ın kısa vadeli geleceğine yakın büyük direnç ve destek seviyeleri dengede duruyor. Yatırımcılar ve trader’lar, bir sonraki olası yönü ölçmek için bu kilit seviyeleri yakından izlemelidir.

Kaynak : Bitcoin World

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?