Mart 11, 2023

Kripto Sektörü İçin Şok Haber: Bir Banka Daha Mı Batıyor!

“Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, kripto alanına dost olan iki büyük bankanın (Silvergate Bank ve Silicon Valley Bank) son çöküşüne ilişkin görüşünü Twitter üzerinden paylaştı.

Bir Banka Daha Mı Batıyor?

Her ikisi de müşterilerden büyük geri çekilmelerle karşılaştı. Ardından hisse senedi fiyatlarında büyük bir düşüş yaşandı. Son olarak, Silvergate Capital’i yöneten şirket bankanın faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı. SVB Financial’ın da benzer nedenlerle Silicon Valley Bank’ın finans kuruluşlarına satışı için görüşmeler yaptığı bildiriliyor.

Kiyosaki bu habere, bu iki büyük bankanın çöküşünün ne gibi sonuçlar doğurabileceğini tahmin ettiği bir tweet ile tepki gösterdi. Bir başka büyük bankanın daha dodo yoluna “gitmeye hazır” olduğuna inanıyor.

Yine de belirli bir bankaya atıfta bulunmadı. Yine de daha önce Silvergate FUD’un yayılmaya başlamasının ardından Signature bankasının da büyük bir hisse senedi fiyatı düşüşüyle karşı karşıya kalmıştı.

Kiyosaki, üçüncü bankanın çöküşü gerçekleştiğinde altın ve gümüş fiyatlarının fırlayacağına inanıyor. Yatırımcı burada deneyimlerine atıfta bulunarak izleyicilere 2008 yılında kapanan Lehman Brothers bankasının çöküşünü CNN’de tahmin ettiğini hatırlattı.

Kiyosaki sık sık yaptığı gibi fiziksel gümüş ve altın sikke satın alınmasını tavsiye etti. Kripto yanlısı bir ABD Meclisi 2024 adayı olan Jane Adams, Bitcoin’in şu anda da önemli olduğunu hatırlattı.

Kiyosaki’ye Göre Bitcoin 500.000 Dolara Ulaşacak

Bu yılın başlarında, Bitcoin ve değerli metallerin önde gelen yatırımcısı Kiyosaki, önde gelen kripto para biriminin 2025 yılına kadar fırlayacağı görüşünde. Dahası 500.000 dolar fiyat seviyesine ulaşacağı fikrinde.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Kiyosaki, ABD hükümetinin milyarlarca doları havadan basmaya devam etmesi nedeniyle ABD Dolarının hızla değersizleştiğini söyleyerek bu konudaki görüşünü açıkladı.

Ortalama ABD hane halkının ve büyük işletmelerin pandemi kilitlenmesinden geçmesine yardımcı olmak için yalnızca 2020 yılında Fed tarafından 6 trilyon doların üzerinde para basıldı. Kiyosaki ayrıca, daha önceki tweetlerine göre, küresel bir çöküşün hızla yaklaştığına ve 1930’ların Büyük Buhranından daha kötü olabileceğine inanıyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?