Kasım 14, 2018

Kripto Piyasasının Değeri Kasım’da 200 Milyar Doların Altına Düştü!


Son güncellenme : 24.10.2022 - 23:38

Bu haftaki kripto piyasasının gerilemesini göz önüne aldığımızda, kripto para piyasasının Çarşamba günü zorlayıcı bir dönüm noktasından geçtiğini gördük.

Ve Bitcoin Cash’in sert etkisiyle beraber kripto para piyasası 200 milyar dolar seviyesinin altına indi.

Kripto piyasası 7 Kasım günü 220 milyar dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaşmıştı. Boğalar, Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamanın (DMA) üzerinde kırılabileceğini ve uzun zamandır tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını tahmin ediyordu.

Ancak geçtiğimiz Aralık’taki verilere baktığımızda, bu kırılmanın gerçekleşmediğini görüyoruz. Kripto piyasası çarşamba sabahı kademeli bir düşüşe başladı ve bitcoin cash’in fiyatı gelecek için sahip olduğu avantajı kaybetti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin cash günümüzdeki büyük endeks içindeki en kötü performansa sahip olan kripto olmasına rağmen, bugünkü satıştan etkilenen koinden çok uzaktı. Sabit koinler hariç tutulduğunda, En büyük 100 Kripto Paradan yalnızca 3’ü ABD doları karşısında su basmayı başardı ve en büyük 10 kriptodan 7’si en az yüzde 10’luk düşüş gösterdi.

Genel olarak baktığımızda, kripto piyasasının değeri önceki 24 saatte 19 milyar dolardan fazla düşüş yaşadı ve yazım sırasında sadece 192 milyar dolar değerinde idi. 14 ekimden bu yana yapılan satışlar ile, ilk kez tüm kripto paraların toplam değerinin 200 milyar doların altına düştüğünü gördük. Aynı zamanda Eylül ayı ortasından bu yana en düşük seviyeye geldi.

Son dönemde yaşanan bu düşüş, yatırımcı sermayesinin, altkoin pazarlarından bitcoine geri dönmeye başladığını ve bitcoin’in toplam kripto piyasasının yüzde 54,2’den 7 Kasım’da yüzde 51,8’e düştüğünü gördük.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CCN

Yazar Birkan BİÇİCİ hakkında :

Yaklaşık 3 yıldır Tv kanalı, haber sitesi gibi çeşitli mecralarda Editör olarak çalışıyorum. Bitcoin ve Blockchain'in gittikçe önemli hale gelmesiyle birlikte sektör hakkında yaptığım araştırmaları ve sektörle ilgili önemli bilgileri sizlere yardımcı olmak için Koinfinans bünyesinde paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?