Kripto Piyasasının Değeri Kasım’da 200 Milyar Doların Altına Düştü!

0

Bu haftaki kripto piyasasının gerilemesini göz önüne aldığımızda, kripto para piyasasının Çarşamba günü zorlayıcı bir dönüm noktasından geçtiğini gördük.

Ve Bitcoin Cash’in sert etkisiyle beraber kripto para piyasası 200 milyar dolar seviyesinin altına indi.

Kripto piyasası 7 Kasım günü 220 milyar dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaşmıştı. Boğalar, bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamanın (DMA) üzerinde kırılabileceğini ve uzun zamandır tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağını tahmin ediyordu.

Ancak geçtiğimiz Aralık’taki verilere baktığımızda, bu kırılmanın gerçekleşmediğini görüyoruz. Kripto piyasası çarşamba sabahı kademeli bir düşüşe başladı ve bitcoin cash’in fiyatı gelecek için sahip olduğu avantajı kaybetti.

Bitcoin cash günümüzdeki büyük endeks içindeki en kötü performansa sahip olan kripto olmasına rağmen, bugünkü satıştan etkilenen koinden çok uzaktı. Sabit koinler hariç tutulduğunda, En büyük 100 Kripto Paradan yalnızca 3’ü ABD doları karşısında su basmayı başardı ve en büyük 10 kriptodan 7’si en az yüzde 10’luk düşüş gösterdi.

Genel olarak baktığımızda, kripto piyasasının değeri önceki 24 saatte 19 milyar dolardan fazla düşüş yaşadı ve yazım sırasında sadece 192 milyar dolar değerinde idi. 14 ekimden bu yana yapılan satışlar ile, ilk kez tüm kripto paraların toplam değerinin 200 milyar doların altına düştüğünü gördük. Aynı zamanda Eylül ayı ortasından bu yana en düşük seviyeye geldi.

Son dönemde yaşanan bu düşüş, yatırımcı sermayesinin, altkoin pazarlarından bitcoine geri dönmeye başladığını ve bitcoin’in toplam kripto piyasasının yüzde 54,2’den 7 Kasım’da yüzde 51,8’e düştüğünü gördük.

Kaynak:CCN

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın