Nisan 2, 2024

Neler Oluyor: Kripto Piyasasından 4 Saat İçinde 200 Milyon Dolar Likidite Edildi!

Kripto piyasası son 4 saat içinde 200 milyon dolar tutarında önemli likidasyonlara tanık olurken, son 24 saat içinde bu miktar 500 milyon doların üzerine çıktı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Blockchain analiz platformu CoinGlass’ın Liquidation Heatmap verilerine göre, son bir saat içinde dijital varlık sektöründen 9 milyon dolardan fazla para tasfiye edildi.

Buna ek olarak, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, son 24 saat içinde 213,85 milyon dolarla en büyük likidasyon miktarını gördü. Aynı zaman diliminde Ethereum’da (ETH) 92,88 milyon dolar likide edildi.

CoinGecko’dan alınan verilere göre, önde gelen dijital varlıklar BTC ve ETH, son 24 saat içinde sırasıyla %5,65 ve %6,61 oranında keskin bir düşüşe tanık oldu. Bitcoin ve Ethereum‘un işlem hacimleri ise sırasıyla %105,50 ve %82 arttı.

Özellikle, Bitcoin Mart ayında iki yıl aradan sonra ilk kez 69.000 dolara ulaştığında, dijital varlık alanı sadece 24 saat içinde 1 milyar doların likide edildiğini gördü ve sektördeki konuşmaları ateşledi.

CoinGlass ayrıca verilerinde son 24 saat içinde 122.485 yatırımcının tasfiye edildiğini ve toplam tasfiyelerin 403,06 milyon dolar olduğunu doğruladı. En büyük tek tasfiye emri 7,48 milyon dolar değerindeki OKX-ETH-USD-SWAP üzerinde gerçekleşti. OKX aynı zamanda 117 milyon dolar ile ikinci en büyük likidasyona sahip borsa oldu.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?