Mart 9, 2024

Kripto Piyasasındaki Büyük Yükseliş: İşte Mart Ayının Dikkat Çeken Üç Varlığı!


Kripto para piyasası, 2021’in en üst seviyelerine yaklaştıran büyük bir yükseliş yaşadı. Son ralli, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bu yılın Ocak ayında onayladığı spot Bitcoin (BTC) ETF ürünlerine artan ilgiden kaynaklanmış gibi görünüyor. Bu, yatırımcı duyarlılığının 2021 boğa koşusundan bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ancak, bu ay içinde potansiyel olarak %30’luk bir kazanç elde edebileceğiniz üç varlık ise dikkat çekiyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimidir. BTC’nin izinden giden ETH, son birkaç hafta içinde önemli bir fiyat artışı yaşadı ve haftalık grafiklerde neredeyse %16, bir önceki aya göre ise %66’dan fazla artış gösterdi.

Ayrıca, ETH Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %19,7 oranında geri çekildi. Bu ay, ETH’nin o zirveyi geri alma olasılığı var. Bu durumda, yatırımcılar %30’a kadar kazanç sağlayabilirler.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), orijinal meme coin olarak da biliniyor ve son birkaç hafta içinde önemli bir fiyat artışı yaşadı. Varlık, haftalık grafiklerde neredeyse %39, bir önceki aya göre ise %111’den fazla artış gösterdi.

DOGE’nin bu yükselişi devam ettirme potansiyeli var ve bu ay sonuna kadar benzer bir performans sergilerse, yatırımcılar %30’luk bir kazanç elde edebilirler.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu (SHIB), piyasadaki en popüler kripto paralardan biridir. Ayrıca, varlık geçen hafta en iyi performans gösteren kripto paralardan biriydi. SHIB’nin fiyatı haftalık grafiklerde %168, bir önceki aya göre ise %286,7 oranında arttı.

DOGE gibi SHIB de bu yükseliş trendini sürdürebilir ve bu ay içinde iki yılın en yüksek seviyesine ulaşabilir. Eğer varlık mevcut trendine devam ederse, yatırımcılar %30’luk bir kazanç elde edebilirler.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?