Nisan 1, 2024

Kripto Piyasasında Yeni Rekor: 110 Milyar Dolarlık Sermaye Girişi!


Son dönemde kripto para piyasaları, dikkat çekici bir ivme kazanmış durumda. Kripto para piyasasındaki bu büyük hareketlilik, yatırımcılar arasında büyük bir heyecan yaratıyor. Bu doğrultuda önde gelen kripto analisti Ali Martinez, son 30 gün içinde dijital varlık piyasasına rekor düzeyde sermaye girişi yaşandığını belirtiyor. Martinez’e göre, bu dönemde piyasaya giren sermaye miktarı tarihin en yüksek seviyesine ulaştı.

Martinez’in verdiği bilgilere göre, son bir ayda piyasaya giren sermaye miktarı 110 milyar doları aşarak rekor kırdı. Bu, kripto para dünyasının hızla büyüdüğünün ve giderek daha fazla yatırımcının ilgisini çektiğinin bir göstergesi olarak yorumlanıyor.

“Kripto piyasası şimdiye kadarki en önemli sermaye akışına tanık oldu ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 110 milyar dolarlık yeni sermayeye sahip oldu!”

son 30 gün içinde kripto piyasasına rekor düzeyde sermaye girişi yaşandı

Martinez’in vurguladığı bir diğer önemli nokta ise geçen ayki bazı balina faaliyetleri. Balina terimi, kripto para piyasalarında büyük miktarlarda varlık bulunduran ve fiyatları etkileyebilecek düzeyde işlem yapan yatırımcıları ifade eder. Martinez’in belirttiğine göre, son dönemde Dogecoin gibi bazı meme coin’leri yutan zengin yatırımcılar dikkat çekiyor. Bu balinalar, son iki hafta içinde yaklaşık 280 milyon dolar değerinde 1,40 milyar DOGE satın aldı.

“Dogecoin balinaları son iki hafta içinde yaklaşık 280 milyon dolar değerinde 1,40 milyar DOGE satın aldı!”

Dogecoin balinaları 280 milyon dolar değerinde 1,40 milyar DOGE satın aldı

Piyasa değerine göre en iyi kripto varlığına geçen Martinez, Bitcoin’in (BTC) 30 dakikalık grafikte yükseliş teknik modeli oluşturduğunu söyledi. Yatırımcıya göre BTC, anlık direncinin üzerine çıkarsa kayda değer bir ralliye tanık olabilir.

“Bitcoin 30 dakikalık grafikte ters bir baş-omuz oluşumu gösteriyor. BTC, 200 EMA’nın (üstel hareketli ortalama) üzerinde konumunu korursa ve 71.580 dolarlık boyun çizgisi direncini aşarsa, 74.760 dolarlık bir fiyatı hedefleyerek %4,44’lük potansiyel bir artış bekleyebiliriz.”

Bitcoin'in (BTC) 30 dakikalık fiyat grafiği

Ters baş-omuz formasyonu, genellikle varlığın düşüş eğiliminden çıkarak yükselişe geçeceğine dair teknik analiz sinyalleri sunan bir modeldir. Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 69.567 dolar seviyesinde işlem görüyor; bu, gün içerisinde küçük bir artış yaşadığı anlamına geliyor. 23 Ocak’ta amiral gemisi dijital varlık 39.833 dolardan işlem görüyordu.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?