Kripto Piyasasında Sert Düşüş: Bitcoin, 700 Dolar Kaybetti!

Kripto para piyasası, Wall Street ve altın ile birlikte, artan COVID-19 vakaları ve Avrupa’da daha fazla kısıtlamanın ardından büyük oranda değer kaybetti.

Kripto para piyasası dünden bu yana yaklaşık 18 milyar dolar değer kaybetti. Bitcoin bir noktada yaklaşık 700 dolarlık düşüş yaşarken, altcoinler bazı güçlü çift haneli düşüşlerle daha da kötü bir tablo oluşturdu.

Bitcoin’de Sert Düşüş

Sadece birkaç gün önce, Bitcoin iki kez psikolojik 11.000 dolar seviyesinin üstesinden gelmeye çalıştı. Ancak varlık ikisinde de başarılı olamadı ve 11.000 doların hemen altında işlem görmeye devam etti. Bununla birlikte dün, durum hızla kötüleşti, çünkü BTC yaklaşık 10.990 dolardan günlük en düşük seviyesi olan 10.296 dolara (Binance’de) geriledi. O zamandan beri Bitcoin hafifçe toparlandı ve şu anda 10.380 dolar civarında işlem görüyor, bu 24 saatlik ölçekte hala %5’lik bir düşüş yaşadığı anlamına geliyor.

Bitcoin’in olumsuz gelişmeleri diğer finans piyasalarıyla benziyordu. Altının fiyatı da birkaç saat içinde günlük en yüksek seviyesi olan ons 1.960 dolardan 1.880 dolara çıktı. Değerli metal de o zamandan beri bir miktar değer kazandı ve 1.900 doların üzerinde işlem görüyor. Wall Street’teki en önemli üç borsa endeksi de dünkü işlem seansına önemli düşüşlerle başladı ve kırmızı renkte kapandı. Hareketler, artan COVID-19 vakaları nedeniyle daha katı kısıtlamalar uygulama olasılığına ilişkin düşen Avrupa hisse senetlerini takip etti.

Altcoin’ler Değer Kaybediyor

Tipik olarak Bitcoin’den gelen güçlü bir fiyat düşüşünden sonra olduğu gibi, çoğu altcoin düşüşü takip etti. Ethereum dünden bu yana %9 düşüşle 338 dolara geriledi. Ripple (- %6) 0.23 doların üzerinde kalmak için savaşıyor. Polkadot (- %13) ve Binance Coin (- %12) ilk 10’da en büyük kaybedenler olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin Cash (- %6), Chainlink (- %8), Crypto.com Coin (- %5) ve Litecoin (- %8) de kırmızı renkte.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü üzere, kırmızı tüm piyasaya hakim olan renk. Uniswap %23’lük bir düşüşle 4.2 dolar’dan işlem görüyor. Sadece birkaç gün önce, Uniswap’in piyasaya sürdüğü bu yönetim token’ı 7 dolardan işlem görüyordu.

Elrond %21’lik düşüşle, bir diğer büyük kaybı yaşayan kripto para. NEO (- %19), Aragon (- %18), HedgeTrade (- %18), SushiSwap (- %18), Arweave (- %16), Kusama (- %16), Ren (- %15) ve Ablancer (- %15); çift haneli yüzdelerle azalan diğer bazı token’lar. Toplamda, kripto piyasası, bu satırları yazarken dünün zirvesi olan 349 milyar dolardan 331 milyar dolara düştü.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.