Ocak 14, 2023

Justin Sun’dan Yatırım Açıklaması: Kripto Piyasası Rahatlayabilir!

Çinli kripto girişimci Justin Sun Reuters’a yaptığı açıklamada zor günler geçiren Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group’a (DCG) ait varlıkları satın almak istediğini açıkladı. Sun, bu satın alım için 1 milyar harcamaya hazır olduğunun da altını çizdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Genesis Kasım ayında müşterilerinin para çekme işlemlerini durdurmuştu. Şirket yaşanan tüm sorunlara rağmen iflas başvurusu yapmaktan çekiniyordu. Konuyu yakından takip eden uzmanlara göre şirketin alacaklılara 3 milyar dolardan fazla borcu var.

Gensis’in çatı şirketi Digital Currency Group, portföyünde 160’tan fazla şirketi barındırıyor. Bu niteliği açısından şirketin kripto para endüstrisi için oldukça önemli bir oyuncu olduğunu söylemek mümkün. Financial Times’ın bir haberine göre şirket borçları kapatmak için portföyünü azaltmak istiyor.

Genesis altcoin kripto para piyasası

Sun, Reuters’a verdiği bir röportajda, DCG’nin bazı varlıklarını satın almak için “değerlendirmelerine bağlı olarak” 1 milyar dolara kadar harcama yapmaya istekli olduğunu belirtti. Ancak hangi varlıkları satın almak istediğine dair bir detay vermedi.

Digital Currency Group ise konuya ilişkin bir yorum yapmaktan çekindi.

Justin Sun, Genesis Problemini Çözebilir!

TRON blockchain’in kurucusu olan Justin sun, Huobi’nin de danışmanı. Huobi geçtiğimiz hafta %20’lik işçi azaltımını duyurarak gündemde yer edinmişti. Nitekim Sun’ın Genesis veya DCG hamlesi kripto para piyasasında bir rahatlamayı tetikleyebilir.

Nitekim bu tür satın alma ve anlaşma haberleri basında sık sık yer alsa da gerçekleşme oranı pek yüksek değil. Kasım ayında çöken FTX’in varlıklarını satın almak isteyen Binance’te gündemde yer edinse de bu planlar hayata geçirilmemişti.

Kaynak : Reuters
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?