Şubat 14, 2023

Kripto Piyasası Meta’dan Gelecek Kararı Bekliyor!

Whatsapp, Instagram ve Facebook’un sahibi olan Meta önümüzdeki günlerde yeni bir işten çıkarmaya hazırlanıyor. Haberlere göre şirket, ekiplerinin her biri için bütçenin kesinleşmesini geciktiriyor, bu da operasyonel gecikmelere neden oluyor ve şirket çalışanlarının üretimini etkiliyor.

Meta Daha Fazla Personeli İşten Çıkaracak

Sosyal medya devi Meta, yakın zamanda personelini azaltmak istiyor. Financial Times’ın haberine göre şirket, iç ekiplerinin bütçelerini henüz kesinleştirmedi, bu da bazılarının yeni bir işten çıkarma furyasından etkileneceği anlamına geliyor.

Bu durum, yöneticilerin ihtiyaç duyduğu faaliyetler için önceden planlama yapamamasına, operasyonel çıktının aksamasına ve hatta metaverse ve reklamcılık gibi kritik alanlardaki projeleri etkilemesine neden oldu. Sonuç olarak bu tür problemlerin çözülmesi için zamana ihtiyacı var.

Şirket içinde “düzleştirme” olarak adlandırılan bu hareket, Meta CEO’su Mark Zuckerberg‘ün şirketin 2023 hedeflerini tanımlamak için kullandığı bir terim olan “verimlilik yılı” vizyonunun nasıl yürütüldüğünü eleştiren çalışanların moralini de etkiliyor. Bir çalışan Bitcoin.com’a şu açıklamayı yaptı:

Dürüst olmak gerekirse, hala bir karmaşa var. Verimlilik yılı, bir grup insanın hiçbir şey yapmadan para almasıyla başlıyor.

Şirketin metaverse ve sanal gerçeklik (VR) bölümünün kilit çalışanlarından biri olan John Carmack, şirketin personel sayısına rağmen operasyonel verimsizlikler nedeniyle Aralık ayında Meta’dan ayrıldı. Carmack o dönemde “Organizasyonumuzun beni mutlu edecek etkinliğin yarısında çalıştığını düşünüyorum” demişti.

Altcoin'den Dev Listeleme Haberi: 9 Borsanın Listesinde!

Sonuç olarak basında yer alan işten çıkarma iddiaları gerçekleşirse bu şirketin kısa süre içinde gerçekleştirdiği ikinci işten çıkarma olacak. Şirket, Meta’nın toplam personel sayısının %13’ünü temsil eden 11.000 çalışanı şirket dışına çıkaran bir kesinti gerçekleştirdi.

Meta İşten Çıkarmaları Genişletmek İstiyor!

Aynı raporlara göre, şirket şimdi de yönetim dışı rollere geçmeleri ya da şirketi terk etmeleri istenen orta kademe yönetim çalışanlarını hedef alıyor.

Tüm bu önlemlere rağmen metaverse’in uzun vadede hala ana odak noktalarından biri olduğunu ve bu alana yatırım yapmaya devam edeceğini açıkladı. Meta CFO’su Susan Li, 2022 4. çeyrek kazanç çağrısının bir parçası olarak, 2023 için metaverse operasyonlarında hala daha fazla kayıp beklediklerini açıkladı.

Microsoft gibi diğer teknoloji şirketleri de koronavirüs pandemisinin ardından yeni pazar durumuna uyum sağlamak amacıyla yeniden yapılanma süreçlerinin bir parçası olarak işten çıkarmalar yaptıklarını duyurdu.

Kaynak : News.Bitcoin
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?