Eylül 7, 2023

Kripto Piyasası Düşerken Balinalar Bu Altcoin’e Saldırdı: Bir Günde 400 Milyon Dolarlık Alım!


Son güncellenme : 07.09.2023 - 14:25

Ethereum (ETH) ağındaki büyük kripto para sahipleri, ETH birikimlerinin hız kazanmasıyla birlikte sadece 24 saat içinde piyasa değerine göre en büyük ikinci dijital varlıktan 400 milyon doların üzerinde satın aldı.

Popüler kripto para analisti Ali Martinez tarafından paylaşılan Santiment verilerine göre, ETH balinaları sadece 24 saat içinde yaklaşık 425 milyon değerinde 260.000 ETH token satın aldı.

Birikim, kripto para biriminin 7 gün içinde değerinin yaklaşık %4,7’sini kaybettiği bir dönemde, alanın piyasa kapitalizasyonunun 1 trilyon dolara yaklaştığını gören daha geniş bir kripto para piyasası düzeltmesinin ortasında geliyor.

ETH son 30 günde değerinin yaklaşık %1,7’sini kaybetti. Ancak 1.560 dolardan başlayıp üzerinde kalamadığı 2.000 doların üzerine çıktıktan sonra bu yıl şimdiye kadar sadece %1,7 düştü.

Kripto para birimi, Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi rakiplerinin merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde kilitlenen toplam değer açısından büyüdüğünü görüyor ve Solana kısa süre önce ödeme devi Visa’nın ödeme yeteneklerini ağa genişlettiğini gördü.

Ethereum’un bir dünya bilgisayarı olma yönündeki gelişimi, geliştiricilerin ölçeklenebilirliği ve ağda görülen yüksek işlem ücretlerini, birden fazla işlemi bir araya getirmeyi ve Ethereum Mainnet’e göndermeden önce zincir dışında işlemeyi içeren iyimser toparlamaların kullanımıyla iyileştirmeye odaklanmasıyla devam etmektedir.

ETH ayrıca akıllı sözleşme cüzdanları üzerinde de çalışmaktadır. Şu anda kullanıcıların kendi cüzdanlarını kurmaları ve fonlarını kendi kendilerine saklamaları gerekiyor, bu da onları potansiyel güvenlik ihlallerine maruz bırakıyor. Akıllı sözleşme cüzdanı, kullanıcının kontrol ettiği özel anahtarlar yerine akıllı bir sözleşme tarafından kontrol edilen bir cüzdan olacaktır.

Ayrıca ağ, kullanıcı gizliliğini artırmak için önerilen gizli adresler veya Ethereum blok zincirinde alıcının kimliğini gizleyen tek seferlik adresler aracılığıyla kullanıcı gizliliğini artırmayı amaçlıyor.

Kaynak : CryptoGlobe

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?