Eylül 14, 2022

Kripto Piyasası Dip Seviyeye Ulaştı Mı? Willy Woo Yanıtladı!

Kripto para piyasasının toplam değeri, son bir günde %7 daha küçülerek çok önemli bir seviye olan 1 trilyon doların altına düştü. Şu anda 996.2 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak uzmanlar, yatırımcıları daha fazla düşüşün kapıda olabileceği konusunda uyarıyor.

Kripto piyasasında düşüş devam edecek mi?

Ünlü kripto analisti Willy Woo’ya analizinde maliyeti mevcut fiyatın üzerinde kalan Bitcoin’lerin oranını kullandı. Buna göre analist, kripto piyasasının dip noktasına yakın olduğunu ancak henüz orada olmadığını öne sürüyor.

Bununla birlikte Woo, kripto piyasasının önceki yıllara kıyasla henüz çok fazla düşüş yaşamadığını öne sürüyor. Analist piyasanın şu ana kadar zararda olan coin’lerinin sadece %52’sine ulaştığının altını çizdi. Ancak en son kaydedilen dipler %61, %64 ve %57 idi. Öte yandan Woo tarihin tekerrür etmesine gerek olmadığını da ekledi.

“Dipte miyiz?

Maksimum acı açısından baktığımızda önceki diplere nazaran aynı acıyı henüz hissetmedik. Bunu mavi çizgide görebilirsiniz. Şimdiye kadar zararda olan pozisyonlar açısından %52 seviyesine ulaştık. Önceki dipler %61, %64 ve %57’idi.

Özellikle çağın şartlarını düşündüğümüzde tarih tekerrür etmek zorunda değil. Zira burada on-chain verilere yansımayan çok daha yeni işlem türleri olabilir.

Ancak yine de %60’lık maksimum acıya ulaşmamız gerekecekse bu fiyat olarak şu anda 9100 doları işaret ediyor ve zamanla yukarı doğru gidiyor.”

ABD enflasyon verileri piyasayı etkiledi mi?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, tüketici Fiyat Endeksi verilerinin açıklanmasının ardından Bitcoin fiyatları %10 civarında düşüş yaşadı. BTC, basın zamanında ortalama 20.249 dolar seviyesinde işlem görüyor.

TÜFE verilerinin kripto piyasası için iyi olduğu kanıtlanmadı. ABD’de yıllık enflasyon %8.3 seviyesinde bulunuyor. Ancak bu, beklenen %8.1’in üzerinde geldi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?