Eylül 4, 2020

Kripto Piyasası Değer Kaybetmeye Devam Ediyor!


Kripto piyasası kan kaybetmeye devam ediyor: Bitcoin ile 10.000 doların üzerinde kalırken, ETH ve çok sayıda altcoin çift haneli yüzdelerle düşüyor.

Bitcoin 10.000 doların üzerinde kalmak için mücadele ederken, Ethereum halihazırda 400 doların altına düşmüş durumda. Toplam piyasa değeri iki günde 60 milyar dolar değer kaybettiği için altcoinler geri kalanı için de durum pek iç açıcı değil.

Bitcoin 10.000 Doların Altına Düştü

Bitcoin’in 12.000 dolara doğru yöneldiği ve hatta kısa bir süreliğine onu aştığı zamanın üzerinden sadece 48 saat geçti. Her şey BTC için yolunda gidiyor gibi görünse de, durum keskin bir şekilde tersine döndü ve önde gelen kripto para birimini şiddetli bir yolculukta 11.500 dolar, 11.000 dolar, 10.500 dolara ve hatta birkaç saat önce 10.000 doların altına geriledi (Binance’de).

Yazının kaleme alındığı sırada ise Bitcoin az da olsa yükselmeyi başardı ve şu anda yaklaşık 10.250 dolardan işlem görüyor. Yine de, kripto para birimi değerinin 1.800 dolarını kaybetti ve yaklaşık %15’lik bir düşüş gösterdi.

Ancak bu sefer, altın ons başına yaklaşık 1.935 dolar fiyatıyla oldukça sakin kaldığından, Bitcoin altınla ayrıldı. Aksine, BTC’nin davranışı borsa ile uyumluydu. S&P 500 %3.5, Dow Jones % 2.8, Nasdaq ise %5’lik kayıpla kapattı.

Altcoinler Daha Sert Düştü

Altcoinler BTC’den daha kötü performans gösteriyor ve DeFi sektörünün bu olumsuz eğilime liderlik ettiği görülüyor.

Ampleforth %36, SushiSwap %35, DFI.Money %32, bZx Protocol %31, Balancer %30, THORChain %27, UMA %26, Waves, %25, Ren %25 ve Band Protocol %25 değer kaybetti ve bunlar, son 24 saatteki büyük kayıpların sadece bir kısmı.

Daha büyük altcoinlerden Ethereum, %11’lik bir düşüşün ardından 385 dolara düştü, Ripple %8.9’luk bir kayıp 0.25 dolara, Polkadot %4’lük kayıpla 5.8 dolara geriledi ve Chainlink, son düşüşünü %17’lik bir gerilemeyle 12 dolar civarında sürdüyor.

Bitcoin Cash (- %15), Litecoin (- %16), CRO (- %11) ve Binance Coin (- %18) de çift haneli yüzdelerle kaybediyor. Aksine, Tron %10’luk bir artışla son iki gündeki az sayıdaki kazanç sağlayıcılardan biri. TRX’in artışı birkaç saat önce daha da etkileyiciydi ve hatta ilk 10’a kadar çıktı. Genel olarak, piyasa değeri iki günde yaklaşık %15 azaldı ve bu süreçte neredeyse 60 milyar dolar kaybetti.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?