Kripto Paraların Toplam Piyasa Değeri 70 Milyar Dolar Düştü! Düzeltme Başladı Mı?

Toplam kripto para birimi piyasa değeri, piyasa genelinde yaşanan büyük bir düzeltmenin ardından iki saatten kısa bir süre içinde 70 milyar dolar düştü.

Kripto piyasası adına oldukça hareketli bir kaç saat yaşandığına şahit olduk. Toplam kripto para birimi piyasa değeri 900 milyar doların üzerine kadar çıkmıştı ve sadece bir anda yaklaşık 70 milyar dolar değer kaybetti.

Son günlerin en çok konuşulan kripto paralarından biri Ethereum’du. ETH, dün önemli bir hareket başlatarak büyük bir hızla yükselişe geçti. Bazı borsalarda 1.150 dolar’ın üzerine kadar çıktı. Üstelik bu çok kısa bir sürede gerçekleşti. Fakat önceki haberimizde bildirdiğimiz gibi bir düzeltme bekleniyordu ve kripto paralar bu beklentiyi karşıladı.

ETH 200 dolar’dan fazla miktarda değer kaybederek, 914 dolar’a kadar geriledi. Yazının kaleme alındığı sırada, ETH toparlanmış durumda ve şu anda 950 dolar civarında işlem görüyor.

Bu süre zarfında Bitcoin‘in de dikkat çeken bir oranda darbe aldı. Önde gelen kripto para birimi yaklaşık 33.300 dolar’dan 30.400 dolar’a düştü ve bu süreçte yaklaşık 3.000 dolar değer kaybetti. Venture Coinist podcast sunucusu Luke Martin durumu “20.000’i kırdığımızdan beri yaşadığımız en büyük BTC düşüşüne yeni uyandım” şeklinde özetledi. 

Sonuç olarak toplam kripto para piyasası değeri 910 milyar dolar seviyesinden, yalnızca birkaç saat içinde yaklaşık 70 milyar dolar’lık toplam zararla 840 milyar dolar’a geriledi.

Twitter kripto topluluğunun yakından takip ettiği Emre İşlek (@Emreislek) isimli trader, düşüşü değerlendirdi ve fiyat hedefini paylaştı. İşlek paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Akşam saatlerinde bitcoin 27.100 dolar’ı test eder, orada altcoin’lere tam anlamıyla dipten girmeye başlarım diye düşünüyorum bakalım. İzleyelim”

Bunun geçici bir düşüş mü yoksa uzun vadeli bir düzeltme mi olduğunu henüz belirsiz. Her iki durumda, bunun gibi aşırı volatilite olduğu zamanlarda özellikle dikkatli olmakta fayda vardır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.