Kripto Paraların Toplam Piyasa Değeri 342 Milyar Dolara Ulaştı!

0
185

Bitcoin, son boğa koşusunu 11.700 doların üzerinde yeni bir seviye ile sürdürüyor. Altcoinler, bazı etkileyici kazançlar elde ve toplam piyasa değeri %4.5’in üzerinde artış gösterdi.

Yeşil, kripto para piyasalarındaki baskın renk ve Bitcoin, yılın en yüksek seviyesi olan 11.700 doların üzerine çıkarken, Ethereum 350 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin Yıl Bazında Yeni Bir Yüksek Seviyeye Ulaştı

Bitcoin’in Temmuz ayındaki ilk günleri, dar bir aralıkta işlem gördüğü için oldukça stabildi. Ancak, önde gelen kripto paranın Ağustos ayında bu sabit fiyat pozisyonunu tekrarlamak istemediği anlaşılıyor. Geçtiğimiz üç gün boyunca, BTC 11.100 dolardan yukarı doğru ilerledi ve dün ilk olarak Bitstamp’taki 11.730 dolar fiyatıyla birkaç dakika önce işaretlenen yeni bir yıllık yüksek seviyeye yükseldi.

Bununla birlikte, varlığın yaklaşık 11.600 doları başarıyla kapatabileceği ve 12.000 dolarlık psikolojik seviyeyi hedefleyip hedefleyemeyeceği merak konusu.

İlginç bir şekilde, fiyat artışı Rusya’nın, Rusların BTC’yi ödeme aracı olarak kullanmasını engelleyen bir tasarıyı geçmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Altcoin’ler Liderlerini Takip Ediyor

Çoğu altcoin onu takip ettiği için Bitcoin yolda yalnız değil. Ethereum değerini %7’nin üzerinde artırarak 357 dolara çıkarırken, Ripple haftalık %8’lik artışla 0.266 dolara kadar çıktı. Böylece, XRP geçen hafta 0.20 dolarlık fiyatına kıyasla %30 arttı.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV de sırasıyla %7 ve %12 artış sağladı. Litecoin, EOS, Stellar ve Monero da pozisyonlarını benzer şekilde artırdı (yaklaşık %5).

Çift haneli artış gösterenler arasında; Swipe (%20), Aurora (%15), Synthetix Network (%11.24) ve Zcash (%10.5) yer alıyor. Aksine, Digitex Futures (-%22,5), Elrond (-%13) ve Bancor (-%11) son 24 saat içinde en kötü performans gösteren ilk 100 token.

Bununla birlikte, çoğu dijital varlık arasındaki etkileyici kazanımlar, toplam piyasa kapasitesini dünden bu yana %4,5 oranında artırarak 327 milyar dolardan 342 milyar dolara çıkardı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın