Ağustos 1, 2020

Kripto Paraların Toplam Piyasa Değeri 342 Milyar Dolara Ulaştı!


Bitcoin, son boğa koşusunu 11.700 doların üzerinde yeni bir seviye ile sürdürüyor. Altcoinler, bazı etkileyici kazançlar elde ve toplam piyasa değeri %4.5’in üzerinde artış gösterdi.

Yeşil, kripto para piyasalarındaki baskın renk ve Bitcoin, yılın en yüksek seviyesi olan 11.700 doların üzerine çıkarken, Ethereum 350 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Bitcoin Yıl Bazında Yeni Bir Yüksek Seviyeye Ulaştı

Bitcoin’in Temmuz ayındaki ilk günleri, dar bir aralıkta işlem gördüğü için oldukça stabildi. Ancak, önde gelen kripto paranın Ağustos ayında bu sabit fiyat pozisyonunu tekrarlamak istemediği anlaşılıyor. Geçtiğimiz üç gün boyunca, BTC 11.100 dolardan yukarı doğru ilerledi ve dün ilk olarak Bitstamp’taki 11.730 dolar fiyatıyla birkaç dakika önce işaretlenen yeni bir yıllık yüksek seviyeye yükseldi.

Bununla birlikte, varlığın yaklaşık 11.600 doları başarıyla kapatabileceği ve 12.000 dolarlık psikolojik seviyeyi hedefleyip hedefleyemeyeceği merak konusu.

İlginç bir şekilde, fiyat artışı Rusya’nın, Rusların BTC’yi ödeme aracı olarak kullanmasını engelleyen bir tasarıyı geçmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Altcoin’ler Liderlerini Takip Ediyor

Çoğu altcoin onu takip ettiği için Bitcoin yolda yalnız değil. Ethereum değerini %7’nin üzerinde artırarak 357 dolara çıkarırken, Ripple haftalık %8’lik artışla 0.266 dolara kadar çıktı. Böylece, XRP geçen hafta 0.20 dolarlık fiyatına kıyasla %30 arttı.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV de sırasıyla %7 ve %12 artış sağladı. Litecoin, EOS, Stellar ve Monero da pozisyonlarını benzer şekilde artırdı (yaklaşık %5).

Çift haneli artış gösterenler arasında; Swipe (%20), Aurora (%15), Synthetix Network (%11.24) ve Zcash (%10.5) yer alıyor. Aksine, Digitex Futures (-%22,5), Elrond (-%13) ve Bancor (-%11) son 24 saat içinde en kötü performans gösteren ilk 100 token.

Bununla birlikte, çoğu dijital varlık arasındaki etkileyici kazanımlar, toplam piyasa kapasitesini dünden bu yana %4,5 oranında artırarak 327 milyar dolardan 342 milyar dolara çıkardı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?