Ocak 8, 2020

Kripto Paraların Fiyatı Yükselişe Geçti, XRP’de Durum Ne?

CoinMarketCap’in verilerine göre, XRP, 6 Ocak tarihinde sabah saatlerinde 0,196 dolardan el değiştiriyordu ama günün sonunda 0,223 dolara kadar yükseldi. Yani XRP yaklaşık yüzde 14 gibi bir değer kazandı. Şu anda XRP 0,212 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ancak XRP, fiyat artışını uzun süre koruyamadı. Yazının kaleme alındığı sırada, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi şu an değer kaybettiği için kırmızı renkte. Bununla birlikte, çoğu kripto para biriminin yeşil renkte. Özellikle Bitcoin değerini %5’ten fazla arttı ve bu da yeni yılın en yüksek seviyesi anlamına geliyor.

Bitcoin’in %5’ten fazla kazancı öncelikle ABD-İran jeopolitik etkinliğine bağlandı. Her şey ayın başında, Bitcoin’in ABD’nin üst düzey bir İranlı generali öldürdüğü haberi sonrasında 24 saat içinde 6.800 dolardan 7.200 dolara yükseldiği zaman başladı. Altın ve petrolle birlikte Bitcoin’de yükselmeye devam etti.

ABD-İran gerginliği devam ettiği sürece fiyatta artmaya devam edecek gibi görünüyor. Bitcoin gibi, bir dizi altcoin de iyi performans gösteriyor. Örneğin yazının kaleme alındığı sırada Tezos %7.22 , Litecoin ise %2.57 oranında arttı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?