Aralık 31, 2019

Kripto Paraların 2019 Raporu

2019 yılı düz bir başlangıçla başladı. Ancak, yıl ilerledikçe, başka bir boğa koşusu umutları ivme kazandı. Topluluğun boğa koşusu olmadığını fark etmesi çok fazla zaman almadı. Bununla birlikte, çoğu kripto paranın değerlerini kaybettiği başka bir dönem oldu. Arcane Research tarafından yapılan bir araştırma raporuna göre, pazardaki en iyi 10 kripto para biriminden sadece beşi olumlu geri dönüş yaptı. Geri kalan kripto paralar sadece ayı saldırısından kurtulmaya çalıştı.

Tezos (XTZ) ilk 10’a giren tek yeni katılımcı oldu. Sahipleri için en yüksek getirili yatırım olduğu bildirildi. Kripto paranın yıllık getirisi %200’e yakınken, onu% 110 ile Binance Coin (BNB) izledi. Stellar Lumens, değerinin %62’sini, kaybetti. En iyi 10 kripto varlık içinde en çok kayıpla düşenlere öncülük etti.

Bitcoin, 2019 ortasına kadar iyi bir performans ortaya koydu. %85’lik pozitif getiri elde etti ve ilk 10’da üçüncü en büyük kripto haline geldi. Yakın rakipleri Ethereum ve XRP, sırasıyla %12 ve %49’luk düşüşler kaydederek negatif kaldı. Bitcoin yılın son bölümünde mücadele etmesine rağmen, ciddi kayıplar verdi.

Bu arada, Bitcoin’in dijital varlık Ethereum ile korelasyonunun 2019 yılında değişmediği bildirildi. Bununla birlikte, altın korelasyonun 0,2 oranında arttığı bildirildi. Bitcoin, Ethereum ve XRP’nin geçen hafta pazardaki büyük oynaklığı kayıplarla bitmişti.

Bunun yanı sıra, Tezos (XTZ) en yüksek gelir getiren dijital para olarak kalsa da, yedi hafta boyunca %9.93 oranında düştüğü. Geçen hafta en kötü performansı sergiledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?