Kripto Paraları Nasıl Bir Gelecek Bekliyor: Bitcoin’in Geleceği

Merkez bankaları, Kovid-19’un neden olduğu finansal sonuçları kontrol altına almak için para birimlerinin değerini düşürmeye teşvik etti. Abd doları, Federal Rezerv’in finans sistemine trilyonlarca dolar enjekte etmesiyle birlikte 2018’den bu yana en düşük seviyelerine düştü.

Bu noktada uzun vadeli Bitcoin tahminlerinin çoğu bu yeni sanal para biriminin etkisini göstereceğine ve kripto para birimi devi için geleceğin parlak olduğuna dikkat çekti. Analistler, yaşanan bu gelişmelerin dijital para birimlerine doğru bir geçişi hızlandırdığını düşünüyor.

Bitcoin Analistleri, genel anlamda ortak bir zemini öngörerek kripto paraların yükselişini işaret ediyor.

Bitcoin’in fiyatı neye göre hareketleniyor?

Bitcoin’in fiyat rallisine destek sağlayan çok sayıda değişken var. Bitcoin için uzun vadeli bir tahmin hazırlamak için hepsini hesaba katmak gerekiyor.

Bitcoin’in değerinin lehine olan unsurlar ise genişlemeye yatkın para politikasının etkileri, spekülatif ticaretin aşırı seviyelere çıkması ve kripto paranın teknik durumu olarak görülüyor.

Bitcoin’i nasıl bir gelecek bekliyor?

Bitcoin’in destekçileri, kripto para biriminin finansal piyasalarla arasındaki uzaklığa güveniyor gibi görünüyor.

Bitcoin, destekçilerinin bu tezini bazı aylarda desteklemediğini gösterdi ancak bu durum kripto paranın geleceğini olumsuz etkilemiyor.

Geleneksel finans şirketleri bu kripto para birimini kabul ediyor ve uzun bir geleceği olduğunun farkında.

Kaynak: Capital.com

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.