Ağustos 12, 2019

Kripto Paralara Büyük Yatırım

Abu Dabi Egemen Zenginlik Fonu, Kripto Para Birimi Borsasına Yatırım Yaptı

Dünyanın en büyük 13. egemen servet fonu, Abu Dabi merkezli Mubadala Investment Capital, kripto para borsası MidChains’e yatırım yaptı.

Mubadala Investment Capital, 2019’un sonunda Abu Dabi’de piyasaya sürülecek dijital para ticareti platformu MidChains’e yatırım yaptı. Borsa Abu Dabi Global Pazarı’nda (ADGM) bulunuyor.

Yatırımın yorumunu yapan MidChains’in kurucusu Basil Al Askari, şunları söyledi:

“Biz bir takas merkeziyiz. Borsaya benzer olduğunu düşünebilirsiniz, ancak hisse senetlerinin ticaretini yaptığınız yer bizim için kripto olur. Ayrıca saklama faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz, bu da müşterilerimiz adına kripto işlemlerini saklayabildiğimiz, düzenleyebildiğimiz ve netleştirebileceğimiz anlamına geliyor.”

Şirkete göre, yabancı paydaşlar zaten MidChain’in ticaret platformunu kullanmaya ilgi duyuyor. Al Askari, Bitcoin’in (BTC) yeni bir yatırım sınıfı olduğunu söyledi.

Bu yılın başlarında, ADGM’nin Mali Hizmetler Düzenleme Kurumu, MidChain’i bir kripto para birimi değişimi işlemine izin verdi. Bu iddia, başlatıldığı anlamına gelir.

Haziran ayında, GMEX Group ve Arshad Khan’ın ortak girişimi olan UAE merkezli kripto varlık borsası ve koruyucu Arabistan Bourse (ABX), ADGM’den ilk yasal düzenleme onayını aldı. ABX’in, kentin proaktif kripto varlık düzenleme çerçevesinden yararlanmak amacıyla Abu Dabi Küresel Piyasa Otoriteleri Binasında yer aldığı bildiriliyor.

UAE tabanlı bir başka kripto borsası olan BitOasis, Nisan ayında finansal düzenleyicilerle ön onay aldı. Bir lisans almak için borsa, yılın ikinci yarısında yapmayı beklediği özel teknik ve operasyonel gereklilikleri yerine getirmek zorunda.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?