Haberler Koinler Manşet

Kripto Paralara Büyük Yatırım

single-image

Abu Dabi Egemen Zenginlik Fonu, Kripto Para Birimi Borsasına Yatırım Yaptı

Dünyanın en büyük 13. egemen servet fonu, Abu Dabi merkezli Mubadala Investment Capital, kripto para borsası MidChains’e yatırım yaptı.

Mubadala Investment Capital, 2019’un sonunda Abu Dabi’de piyasaya sürülecek dijital para ticareti platformu MidChains’e yatırım yaptı. Borsa Abu Dabi Global Pazarı’nda (ADGM) bulunuyor.

Yatırımın yorumunu yapan MidChains’in kurucusu Basil Al Askari, şunları söyledi:

“Biz bir takas merkeziyiz. Borsaya benzer olduğunu düşünebilirsiniz, ancak hisse senetlerinin ticaretini yaptığınız yer bizim için kripto olur. Ayrıca saklama faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz, bu da müşterilerimiz adına kripto işlemlerini saklayabildiğimiz, düzenleyebildiğimiz ve netleştirebileceğimiz anlamına geliyor.”

Şirkete göre, yabancı paydaşlar zaten MidChain’in ticaret platformunu kullanmaya ilgi duyuyor. Al Askari, Bitcoin’in (BTC) yeni bir yatırım sınıfı olduğunu söyledi.

Bu yılın başlarında, ADGM’nin Mali Hizmetler Düzenleme Kurumu, MidChain’i bir kripto para birimi değişimi işlemine izin verdi. Bu iddia, başlatıldığı anlamına gelir.

Haziran ayında, GMEX Group ve Arshad Khan’ın ortak girişimi olan UAE merkezli kripto varlık borsası ve koruyucu Arabistan Bourse (ABX), ADGM’den ilk yasal düzenleme onayını aldı. ABX’in, kentin proaktif kripto varlık düzenleme çerçevesinden yararlanmak amacıyla Abu Dabi Küresel Piyasa Otoriteleri Binasında yer aldığı bildiriliyor.

UAE tabanlı bir başka kripto borsası olan BitOasis, Nisan ayında finansal düzenleyicilerle ön onay aldı. Bir lisans almak için borsa, yılın ikinci yarısında yapmayı beklediği özel teknik ve operasyonel gereklilikleri yerine getirmek zorunda.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz