Kripto Paralar ve Blockchain Teknolojisini Öğretmeyi Amaçlayan Bir Kart Oyunu Geliştirildi

Kripto paralari blockchain teknolojisi ve dijital paraların kullanımı hakkında hiç bilgisi olmayanlara dahi kolayca anlatabilecek bir kart oynu geliştirildi. SHAmory adındaki kart oyunu, temelde çocuklara madencilik teknolojisini anlatmayı hedefliyor.

Oyunu ortaya çıkartan Scott Sibley, yaptığı kart oyununun blockchain teknolojisine yönelik farkındalığı arttırmak ve dijitalleşmenin oluşumunu aktarmayı hedeflediğini söylüyor. Her yaş kesimine hitap etse de hedef kitle çocuklar ve gençler olarak belirlenmiş görünüyor.

İnsanlara geleceğe yön veren bu teknolojilerin doğru bir şekilde aktarılmasını sağlamak istediğini fark ettiğinde geçtiğimiz yıldı. O dakikadan itibaren geliştirmeler başlamış. Ayrıca kendisi eğitimci bir aileden geliyor ve eğitim teknolojisi firmasında görev alıyor. Bu da yapmayı istediği iş için birer basamak sayılabilir.

Yaptığı bir konuşmada Sibley şunları söyledi:

“Oynamak için Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok, bu herkesin alıp devam edebileceği basit bir oyun”

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.