Ağustos 22, 2020

Kripto Paralar Sert Düştü! İşte Piyasadaki Son Durum


Altcoinler sert bir şekilde düştü ve BTC %2 oranında değer kaybetmesine rağmen Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetini artırdı.

Kripto para piyasasının çoğu bugün kırmızı renkte. Bitcoin 11.400 dolara ulaştı, ancak büyük hacimli altcoinler çok daha fazla değer kaybetti ve böylece BTC piyasa hakimiyeti açısından bir miktar zemin kazandı.

Bitcoin Fiyatında Düşüş

BTC dün, 12.000 dolarda ki tanınmış direnç ile başka bir karşılaşmaya doğru ilerlerken umut verici görünüyordu. Bir süre onun hemen altında kaldı, ama sonrasında ayılar kontrolü ele aldı ve 12 bin dolarlık psikolojik seviyeye dokunmasına bile izin vermedi.

Sonrasındaki birkaç saat içinde, kripto para birimi değer kaybetmeye başladı ve günlük en düşük seviyesi olan 11,380 dolara geriledi yani yaklaşık %4 değer kaybetti. Ancak, BTC oradan yükselişe ve şu anda 11.570 dolardan (Bitstamp’ta) işlem görüyor.

Bitcoin aşağı inerken 11.650 dolar destek seviyesini kırdı. Bu noktadan sonra, tekrar aşağı tarafa hareket ederse 11.300 dolar, 11.150 dolar ve 11.000 dolara güvenmek zorunda. Alternatif olarak, varlık 11.650 doları geri alırsa ve oradan ivme kazanırsa, 12.000 dolar, 12.100 dolar ve 12.400 dolara ulaşmadan önce 11.800 doların üzerine çıkması gerekir.

Son zamanlarda sık sık olduğu gibi, altın da dün ons başına 1.950 dolardan günlük en düşük seviyesi olan 1.910 dolara doğru bir gerileme yaşadı. Ancak altın, Bitcoin’in 11.570 dolara yükselmesine benzer bir şekilde hızla 1.940 dolara yükseldi. Bu nedenle, iki varlık grubu artan korelasyonlarıyla yine dikkat çekti.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Dün değer kazandıktan sonra, altcoin piyasası bugün Bitcoin karşısında yoğun bir şekilde geri çekildi. Ethreum %5 düşüşle 390 dolara geriledi ve ilk 10 kripto paralarda aynı şekilde değer kaybetti: Ripple (- %4), Bitcoin Cash (- %5), Chainlink (- %8), Litecoin (- %6), BitcoinSV (- %7) ve Binance Coin (- %5.5).

İlk 20 kripto paradan Tezos, TRON, Monero, NEO ve Cosmos yaklaşık %11 ila %15 oranında düştü. En önemli kayıpları yaşayanlar, dünkü büyük dalgalanmanın ardından OMG Network (- %25), Qtum (- %23), Swipe (- %21), Status (- %18), Band Protocol (- %15), Terra (- %14) ve iExec RLC (- %12) oldu.

Bu düşüşlere rağmen hala yeşil renkte, Golem (%40) ve Augur (%30) dahil olmak üzere birkaç istisna var.

Son olarak, Bitcoin’in hakimiyeti dün %58,7’ye düştükten sonra son 24 saatte %59,5’e yükseldi.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?