Nisan 12, 2020

Kripto Paralar, Kurumsal Yatırımcılar İçin İyi Bir Yatırım Olabilir Mi?

Son birkaç yıldır Bitcoin gibi kripto para birimlerine olan ilgi arttı. Daha önce teknoloji meraklıları tarafından onaylanan bu gibi para birimleri şimdilerde kurumsal finans koridorlarında ivme kazanıyor. Bitcoin’in değer varlığı deposu olma durumu, küresel belirsizliği artırdı. Bunun yanında olgunlaşan kripto para sistemi de ilgi ve kabulün artmasına katkıda bulundu.

Anchorage CEO’su Nathan McCauley, Unqualified Opinions podcast’inin son yayınında, kripto paraların kurumsal alıcılar ve mevcut makroekonomik ortam açısından öneminin artmasından bahsetti. Kripto para birimlerinin daha fazla kullanım durumuyla karşılaştıkça ilerleme kaydettiğini vurguladı.

Kripto para kullanım durumlarıyla ilgili olarak McCauley, mevcut senaryo göz önüne alındığında, enflasyonla birlikte bu tür risklere karşı bağışık olan varlıkların giderek daha popüler hale geleceğine dikkat çekti.

Ayrıca, diğer varlık sınıflarına kıyasla, son piyasa çöküşünden sağ çıkan Bitcoin’in ‘anti kırılganlık’ anlatısını daha da güçlendirdiğini iddia etti. McCauley, mevcut senaryoda, “kripto meraklısı” olan ancak seçimlerini “geleneksel yatırım fırsatlarıyla” sınırlayan birçok insan olduğunu ileri sürerek, kripto paraların önümüzdeki yıllarda giderek artan bir yatırım tezi olarak görüleceğini de sözlerine ekledi.

Kripto paraya yapılan kurumsal yatırımla ilgili olarak, McCauley, kripto para birimleri gibi dijital varlıkların korunmasının, benimsenme konusunda bir zorluk yaşattığına da dikkat çekti. Şunları dile getirdi:

“Kripto parada kurumsal yatırımcılar için çözülmesi gereken temel bir sorun, anahtarlarının güvenli bir şekilde depolanması. Koruma denen bir sorun var, bu da anahtarları tutmak ve kurumsal yatırımcıların istedikleri her şeyi yapmalarına izin vermekle ilgili.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.