Haziran 19, 2019

Kripto Paralar Kaldırılmalı Mı?

Facebook etkisi

Facebook’un kripto para birimini açıklamasının ardından gözler büyük ölçüde yine kripto paralara döndü. Birçok ekonomist kripto paralarla alakalı düşüncelerini yineledi. Bazi ekonomistler bu gelişmeye pozitif yönünden bakarken kripto paralara karşı olan ekonomistler ise negatif bakışlarını yineledi. Nobel ekonomi ödüllü Joseph Stiglitz konuyla alakalı entresan açıklamalar da bulundu.

“Kripto paralar ortadan kalkmalı”

Ünlü ekonomist Stiglitz kripto paraların derhal ortadan kalkması gerektiğini savundu. Bu kripto paraların kara ağ şebekesi olduğunu söyleyen ünlü ekonomist dünyanın bu tür hadiseleri gördüğünü ve bunları def ettiği söyledi. Kripto paraların güvenli ağdan çıkıp kara ağ şebekesi oluşturduğunu söyledi. Ünlü ekonomist sözlerine şunları ekledi:

“Kripto paralar bir parada bulunması gereken iyi özelliklere sahip değiller. ABD bu iyi özelliklere sahip bir para birimini elinde bulunduruyor. Dolar bir parada bulunması gerek iyi özelliklere sahip. Bu yüzden insanlar istikrarlı ve güçlü bir dolar varken böyle para birimlerine yönelmemelidir.”

Elektronik ödeme

Nobel ödüllü ünlü ekonomist Stiglitz ise elektronik ödeme konusunda şöyle ifadeler kullandı:

“Elektronik ödemelerin oldukça çok faydası bulunuyor. Eğer bütün insanların tam vaktinde ne kadar harcadığı verisine sahip olabilirsek daha iyi yönetilen bir ekonomimiz olacağını düşünüyorum. Bu durum, ABD Merkez Bankasının faiz oranlarını daha verimli bir şekilde oluşturmasına ve daha iyi bir makroekonomik yönetimin oluşmasına imkan sağlar.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?