Kripto Paralar Kaldırılmalı Mı?

0

Facebook etkisi

Facebook’un kripto para birimini açıklamasının ardından gözler büyük ölçüde yine kripto paralara döndü. Birçok ekonomist kripto paralarla alakalı düşüncelerini yineledi. Bazi ekonomistler bu gelişmeye pozitif yönünden bakarken kripto paralara karşı olan ekonomistler ise negatif bakışlarını yineledi. Nobel ekonomi ödüllü Joseph Stiglitz konuyla alakalı entresan açıklamalar da bulundu.

“Kripto paralar ortadan kalkmalı”

Ünlü ekonomist Stiglitz kripto paraların derhal ortadan kalkması gerektiğini savundu. Bu kripto paraların kara ağ şebekesi olduğunu söyleyen ünlü ekonomist dünyanın bu tür hadiseleri gördüğünü ve bunları def ettiği söyledi. Kripto paraların güvenli ağdan çıkıp kara ağ şebekesi oluşturduğunu söyledi. Ünlü ekonomist sözlerine şunları ekledi:

“Kripto paralar bir parada bulunması gereken iyi özelliklere sahip değiller. ABD bu iyi özelliklere sahip bir para birimini elinde bulunduruyor. Dolar bir parada bulunması gerek iyi özelliklere sahip. Bu yüzden insanlar istikrarlı ve güçlü bir dolar varken böyle para birimlerine yönelmemelidir.”

Elektronik ödeme

Nobel ödüllü ünlü ekonomist Stiglitz ise elektronik ödeme konusunda şöyle ifadeler kullandı:

“Elektronik ödemelerin oldukça çok faydası bulunuyor. Eğer bütün insanların tam vaktinde ne kadar harcadığı verisine sahip olabilirsek daha iyi yönetilen bir ekonomimiz olacağını düşünüyorum. Bu durum, ABD Merkez Bankasının faiz oranlarını daha verimli bir şekilde oluşturmasına ve daha iyi bir makroekonomik yönetimin oluşmasına imkan sağlar.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın