Kripto Paralar Esnafı Nasıl Etkileyecek? Dijital Finansa Hızlı Geçiş

Dijital para tüm sektörlerde etkisini göstermeye devam ediyor, gün geçtikçe daha çok göz önüne çıkıyor. IMF’nin genel müdürü, zanaatkarlar için dijital para kullanımında dört sütun belirledi.

Devam eden dijital finansa geçiş, genel olarak tüm sektörleri etkileyecek gibi gözüküyor. Uluslararası Para Fonu’nun Genel Müdürü Kristalina Georgieva’ya göre, vasıflı işçiler için dijital para birimleri bir dizi faktöre bağlı.

Georgieva Cuma günü bir BlockShow konferans bölümünde şöyle konuştu:

ESNAFIN DİJİTAL GELECEĞİ DÖRT TEMEL TAŞA DAYANACAK: ÖZEL SEKTÖR YENİLİĞİ, KAMU SEKTÖRÜ KATILIMI, DÜZENLEYİCİ VE YASAL ÇERÇEVELER VE SON OLARAK ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ

Çevrimiçi Ödemeler ve Finans Vasıflı Çalışanları Nasıl Etkiler?

Dijital işlemler, para akışını hızlandırma potansiyeline sahiptir. Bir esnafın işini kaybetmesi durumunda, Georgieva’nın varsayımsal örneğinde belirttiği gibi yetkililer işsizlik fonlarını daha verimli bir şekilde transfer edebilirler. Dijital finans aynı zamanda bu tür işçiler için, sınırların ötesinde bile diğer ödemelere ve kredilere erişim sağlar.

Özel sektör, kripto endüstrisinin gelişimi sırasında çok önemli hale geldi. Ülkeler kendi merkez bankası dijital para birimlerine doğru yarışırken, ABD Para Birimi Başkanı Brain Brooks, son zamanlarda özel sektöre ve istikrarlı paralar konusundaki büyük gelişimine ışık tuttu. Georgieva, “Özel sektör inovasyonu birçok insana iyi hizmet etti” dedi.

IMF Genel Müdürü, “doğrulanabilir dijital kimlik, iletişim altyapısı, merkez bankası parası ve diğer gereksinimleri sağlamak için” kamu sektörünü gözlüyor dedi. Georgieva, CBDC hareketine atıfta bulunarak “Kağıt paraların ve madeni paraların dijital versiyonu tanıtılacak mı? Birçok ülke tam da bu olasılığı değerlendiriyor” diye ekledi.

merkez bankası parasının şekli değişebilirken, işlevi değişmemelidir. diğer para türlerinin istikrarını sağlamaya devam ederken, onların evrimini ve çeşitliliğini de sağlamalıdır.

Georgieva aynı zamanda, düzenleyici çerçevelerin ve uluslararası işbirliğinin önemi üzerinde de durdu. IMF Genel Müdürü, Kripto endüstrisinin düzenlemenin etkisini ilk elden görmeye devam ettiğini belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.