Kripto Paralar Çevre Dostudur, Ripple Daha Da…

0

Ripple, çeşitli para birimlerinin sürdürülebilirliğini ve çevresel etkilerini belirten ve XRP’yi en çevre dostu kripto olarak gösteren bir rapor yayınladı.

San Francisco merkezli girişim, aşırı kağıt para baskısının zaman içinde sürdürülebilir olmadığını açıkladı. Ormansızlaşma ve banknot üretimi için gerekli çeşitli unsurların kullanımının çevre için ciddi sonuçları olduğunu vurguladılar.

Örnek olarak, Ripple “ 5 Dolar’lık banknotun ortalama ömrünün sadece 16 ay olduğu tahmin ediliyor” dolaşımdan çıkarılmadan ve yeniden basılmadan önce.

Aynı şekilde, diğer fiziksel paralar da dünya kirliliğinde paylarına sahiptir. Metallerin madenciliği ve yeni madeni paraların üretimindeki enerji maliyetleri de çevreye zarar verir. Ripple, günün sonunda, geleneksel bankacılık sistemi için en yeşil alternatifin banka ve kredi kartlarına dayandığını açıklıyor.

Plastikten yapılmasına rağmen, kartlar çevreye daha az zararlıdır, çünkü daha uzun bir ömre sahiptirler. Kullanımdan çıkana kadar neredeyse 8 yıl ve geleneksel paralarla aynı üretim veya hammadde maliyetlerini taşımazlar. Bu sebeple daha az çevresel hasara neden olurlar.

En yaygın olarak benimsenen iki kripto, Bitcoin ve Ethereum’a odaklanan Ripple, PoW madenciliğinin – Blockchain adı verilen genel deftere işlem kayıtları ekleme sürecinin – yüksek enerji ve elektrik tüketimi taşıyan ekstraksiyon için gerekli olduğunu belirtti,

“Bir jeton üretmenin maliyeti bir gün için neredeyse dört ABD evine güç sağlayabilir”.

Ripple, diğer para birimlerinin aksine, XRP’nin dolaşım için bu kadar büyük miktarda enerjiye ihtiyaç duymadığını belirtti. Bu yüzden “mevcut en sürdürülebilir para birimi biçimlerinden biri” olabileceğini belirtti.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın