Kripto Paralar Çevre Dostudur, Ripple Daha Da…

Ripple, çeşitli para birimlerinin sürdürülebilirliğini ve çevresel etkilerini belirten ve XRP’yi en çevre dostu kripto olarak gösteren bir rapor yayınladı.

San Francisco merkezli girişim, aşırı kağıt para baskısının zaman içinde sürdürülebilir olmadığını açıkladı. Ormansızlaşma ve banknot üretimi için gerekli çeşitli unsurların kullanımının çevre için ciddi sonuçları olduğunu vurguladılar.

Örnek olarak, Ripple “ 5 Dolar’lık banknotun ortalama ömrünün sadece 16 ay olduğu tahmin ediliyor” dolaşımdan çıkarılmadan ve yeniden basılmadan önce.

Aynı şekilde, diğer fiziksel paralar da dünya kirliliğinde paylarına sahiptir. Metallerin madenciliği ve yeni madeni paraların üretimindeki enerji maliyetleri de çevreye zarar verir. Ripple, günün sonunda, geleneksel bankacılık sistemi için en yeşil alternatifin banka ve kredi kartlarına dayandığını açıklıyor.

Plastikten yapılmasına rağmen, kartlar çevreye daha az zararlıdır, çünkü daha uzun bir ömre sahiptirler. Kullanımdan çıkana kadar neredeyse 8 yıl ve geleneksel paralarla aynı üretim veya hammadde maliyetlerini taşımazlar. Bu sebeple daha az çevresel hasara neden olurlar.

En yaygın olarak benimsenen iki kripto, Bitcoin ve Ethereum’a odaklanan Ripple, PoW madenciliğinin – Blockchain adı verilen genel deftere işlem kayıtları ekleme sürecinin – yüksek enerji ve elektrik tüketimi taşıyan ekstraksiyon için gerekli olduğunu belirtti,

“Bir jeton üretmenin maliyeti bir gün için neredeyse dört ABD evine güç sağlayabilir”.

Ripple, diğer para birimlerinin aksine, XRP’nin dolaşım için bu kadar büyük miktarda enerjiye ihtiyaç duymadığını belirtti. Bu yüzden “mevcut en sürdürülebilir para birimi biçimlerinden biri” olabileceğini belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.