Aralık 7, 2019

Kripto Para Yasağıyla Bilinen Ülkeden, Dijital Para Hamlesi!

Kendi kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlanan birçok ülkenin, konuyla ilgili haberlerine sitemizde sık sık yer veriyoruz. Kripto para kullanımının yaygınlığının artışı bu tarz haberleri de beraberinde getiriyor. Ama bu kez şaşırtıcı bir ülkenin kendi kripto parasını, piyasa sürmek için hazırlık aşamasında olduğu haberiyle karşı karşıyayız.

Çin’in ardından şimdi de Hindistan Merkez Bankası kendi dijital parasını oluşturmayı planlıyor. Peki neden Hindistan bu adımıyla sektörde şaşkınlık yarattı? Çünkü; Hindistan’da Temmuz 2018’de Merkez Bankası kripto paralara karşı bir yasak koydu. Hindistan’da bankaların bu yönde bu tarz işlerle uğraşan kişi ve kurumlara hizmet vermesini yasaklandı.

Söz konusu yasağın ardından 6 Aralık’ta Inc42 tarafından yapılan habere göre Hindistan Merkez Bankası Başkanı, dijital para çalışmalarına başlandığının bilgisini paylaştı.

Edinilen bilgilere göre Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, ülkenin kendi dijital parasını oluşturacağının sinyalini verdi. Söz konusu dijital parayla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak buna rağmen farklı kaynaklarda dijital para çalışmalarının çoktan başladığını iddia ediyor. Konuyla ilgili daha fazla bilgiye ulaştığımız takdir de sitemizde yer vereceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?