Kripto Para Vergi Aracı Yayınlandı!

0
216

Dünyanın dört büyük denetim şirketinden biri olan Ernst & Young, müşterileri için kripto vergi aracını hizmete açtı.

Müşterilerinin vergi beyannamelerinin eksiksiz ve tam olması için hazırlanan bu araç sayesinde, kripto paraların vergilendirilmesi kolaylaşıyor. Ernst & Young şirketi bu araç sayesinde, müşterilerin kripto para ticaretinden elde ettikleri geliri kolay bir şekilde hesaplıyor ve vergi beyannamelerindeki uygun yerlere kaydediyor. Ücretli ve çevrimiçi olan bu uygulamanın ismi ise EY CryptoPrep.

Uygulamanın çalışma mantığı ise oldukça basit ve etkili. Bir çok borsa ile entegre çalışan bu hizmet, borsalardan topladığı verileri uygun vergi kurallarına uyguluyor. Bu sayede kripto para ticaretinden elde ettiğiniz kar ve zararlar ödeyeceğiniz vergi ile paralel hareket ediyor. Bu uygulama sayesinde, genişleyen ve gelişen kripto para ticareti daha güvenli bir zeminde kalıyor.

Ernst & Young Americas Vergi Hizmetleri Başkan Yardımcısı Marna Ricker, konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

“Müşterilerimiz giderek kripto varlıkları daha fazla elinde tutmaya ve ticaretini yapmaya başladı. Dolayısıyla kripto vergilerindeki karmaşıklığı gidermek için yenilikçi çözümlere ihtiyaç duyuluyor. Şirket içi girişim birimimiz olan EY Foundry, kripto vergi muhasebesi sürecini modernleştirmek için EY CryptoPrep’i yarattı.”

Bu hizmet için ödenen ücretler ise işlem sayısına göre değişiyor. 20 işlem için 49 dolardan başlayan fiyatlar, 999 işlem için 400 dolara kadar çıkıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın