Kripto Para ve Bitcoin’e Yeni Başlayanlar Buraya!

Kripto para alemi sevenlerine heyecan vermeye devam ediyor. Fakat Bitcoin alım satımını yeni öğrenen biri için oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Aslına bakarsak kripto para piyasası oldukça tehlikeli. Deneyimli olup olmadığınızın bir önemi yok.

Geçtiğimiz yıllarda kripto para piyasasını hafife alarak, yeterli araştırmaları yapmayan yatırımcıların sonunda fon kaybettiği görüldü.  Bu yüzden geleneksel para birimi veya yatırımı yapmak isteyenler için bilgilendirme haberi yapmak istedim. Bu makalede; kripto para uzmanı Lonela C.’nin görüşleri doğrultusunda Bitcoin’e yatırım yapmak isteyen için gerekli bilgiler yer almaktadır.

Rehber İçeriği

İlk Adımımız Bitcoin Piyasasını Anlamak

Biraz Bitcoin’in geçmişine inelim. Bitcoin çıktığından bu zamana kadar neredeyse 10 yıl geçti. Öncelikle yeni başlayan bir kişiyseniz yüksek miktarlar yerine, daha az ve dikkatli yatırımlar yapmalısınız. Yanlış bir yola girdi iseniz bunu anlamanız gerekmektedir. Yatırımınızı iyice düşünerek bilinçli bir şekilde yapmalısınız. Kripto para piyasası, kullananlara sıra dışı imkanlar sunuyor fakat büyük bir tehlike taşıyor. Bu yüzden yatırım konusunda ve Bitcoin teknolojisi için bilgi edinmek adına bazı şeyler yapmalısınız.

Lonela C’den Tavsiyeler

  • Bitcoin’in Temellerini Öğrenin!

Lonela C’ye göre koşmadan önce yürümeyi öğrenmeniz gerekmektedir. Bu da ticaret yapmadan önce bitcoin temelleri hakkında bilgi edinmeniz demektir. Bitcoin satın almak için güvenli platformlar hakkında bilgi edinmelisiniz.

Aynı zamanda dijital varlıklarınızı nasıl koruma altında tutacağınızı da öğrenmeniz gerekmektedir. Bu yatırımlarınızı siber saldırılardan ve dolandırıcılardan sakınmanıza yardım eder.

  • Küçük ve Temkinli Adımlar Atın!

Bitcoin piyasası kullanıcısını içine çeken bir piyasa olmaktadır. Bundan kaynaklı bazı şeyleri öğrendiğinizde piyasa hakimlik duygusu hissedersiniz. Bilginiz size yeterli gelebilir ama bu piyasa için bilgi hiçbir zaman yeterli değildir.

Dijital para birimi gelişme aşamasında; piyasayı iyice süzmeniz ve deneyimli trader’lardan bilgiler almanız gerekir.

Risk almanız sonucunda ya milyoner olursunuz ya da tüm birikimlerinizi kaybedersiniz. Bu yüzden büyük riskler almak yerine küçüklerle başlayın. Ayrıca Lonela C.’ye göre bitcoin fiyatlarını kovalayarak zaman kaybetmeyin.

  • Görüşünüzü Genişletin

Yatırım yapmadan önce dikkat etmeniz gereken şeyler arasında bileşenleri öğrenmek de yer alıyor. Lonela C.’ye göre, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ether gibi para birimlerine yatırım yaparak ilk adımınızı atabilirsiniz.

Son olarak yatırımlarınızdan iyi gelir elde etmek istiyorsanız piyasa dalgalanmaları ve tekniklerini gözünüzden kaçırmayın.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.