Aralık 19, 2020

Kripto Para Varlık Şirketi Bitcoin ve Ethereum Hareketliliği Sayesinde Servet Kazandı


Son güncellenme : 20.12.2020 - 12:15

Bu sene yaşanan kripto para piyasasında haraketliliğin içerisinde büyük görev alan kurumsal dijital varlık yönetim şirketi Grayscale, resmi sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu tweet içeriğinde elindeki kripto para birimlerinin değerinin 15.5 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere, Ethereum (ETH) ve Bitcoin Cash (BCH) ve birçok kripto para birimlerini bünyesinden bulandıran şirket, son güncellemesiyle yönetim altındaki net varlıklarının (AUM) 15.5 milyar dolar değerine yükseldiğini belirtti.

Son zamanlarda yaşanan Bitcoin yükselişlerinde yapılan güncellemeyle birlikte toplam kripto para varlığının 13.7 milyar dolar olduğu görülmekte. Bu güncellemenin üzerine üç gün bile tam geçmemişken yaşanan 1.8 milyar dolarlık değer artışı Grayscale şirketinin şimdiden büyük bir kar etmesini sağlamış durumda.

Lider kripto para birimi BTC, şirket içerisinde 13.075,8 milyar dolarlık değeriyle varlık tablosu içerisinde lider konumunda olduğu görülmekte. İkinci sırada bulunan ETH ise 1.896,3 milyar dolarlık değeriyle şirket içerisinde en büyük varlıklar arasında bulunmakta.

Çaba Sarf Etmeden, Değer Artışı

Grayscale ilk başlarda müşterilerinin güvenini kazanmak ve yaklaşık 5.4 milyar dolarlık yatırım yapmaları için 5 ay uğraşan şirket kurucusu Barry Silbert, bu sefer çaba sarf etmeden 3 gün içerisinde 1.8 milyar dolarlık değer artışı yaşamış görünüyor. Kısaca durumu incelediğimizde kripto para piyasasının almış olduğu ilgi artışı ve bu ilgiyle birlikte piyasaya yeni giriş yapan yatırımcılara işaret ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?