Kripto Para Ticareti Nijeryalılar İçin İyi Bir İş Yatırımı

Nijerya’nın kripto para ticareti ve Hediye kartı değişimi ile ilgilenen e-ticaret şirketlerinden birinin İcra Kurulu Başkanı Odum Chijioke John, Bitcoin’in, Nijeryalıların yararlanabileceği iyi bir yatırım olduğunu söyleyerek işletmeye olan inancını yeniden teyit etti.

Şirketi Chiji14xchange’i kurmadan önceki kişisel deneyiminden bahsetti.

“Şubat 2017’de Bitcoin ile tanıştım ve o zaman bir Bitcoin neredeyse 900 Dolar değerindeydi.

Ancak bugün, bu miktarın değeri 7.150 Dolar’dır. Bu da 6200 Dolar’lık bir kâr. Bu öngörülen dönemde başka hiçbir varlığın bu büyümeyle övünemeyeceğini söyleyebilirim.”

Bu sözlerden anlaşılıyor ki birçok uluslararası borsa Nijerya’da bile faaliyete geçti.

Hisse senetleriyle karşılaştırdığımızda, Bitcoin Yatırımı, devlet lisansı veya sertifikası bile gerektirmiyor.

Öte yandan, hisse senedi yatırımları belli bir süre için ilgili şirketten, kârından ve performansından büyük ölçüde etkilenmektedir.

Bitcoin satın almak hisse senetlerinden daha kolaydır. Eşler arası bitcoin satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz Ancak, hisse senetleri ile aynı şeyi yapamazsınız. Bitcoin ticareti 7/24 yapılabilirken borsa Pazartesi günü açılır ve Cuma günü kapanır.

Örneğin, bazı ülkelerin ABD’de hisse senedi satın alma erişimi yoktur. Ancak, Bitcoin kolay erişilebilirdir. Bu nedenle İnternet’e bağlı bir akıllı telefon ile dünyanın herhangi bir yerinden herhangi biri Hükümet kısıtlamaları olmadan bitcoin satın alınabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.