Kripto Para Ticareti Nijeryalılar İçin İyi Bir İş Yatırımı

0
326

Nijerya’nın kripto para ticareti ve Hediye kartı değişimi ile ilgilenen e-ticaret şirketlerinden birinin İcra Kurulu Başkanı Odum Chijioke John, Bitcoin’in, Nijeryalıların yararlanabileceği iyi bir yatırım olduğunu söyleyerek işletmeye olan inancını yeniden teyit etti.

Şirketi Chiji14xchange’i kurmadan önceki kişisel deneyiminden bahsetti.

“Şubat 2017’de Bitcoin ile tanıştım ve o zaman bir Bitcoin neredeyse 900 Dolar değerindeydi.

Ancak bugün, bu miktarın değeri 7.150 Dolar’dır. Bu da 6200 Dolar’lık bir kâr. Bu öngörülen dönemde başka hiçbir varlığın bu büyümeyle övünemeyeceğini söyleyebilirim.”

Bu sözlerden anlaşılıyor ki birçok uluslararası borsa Nijerya’da bile faaliyete geçti.

Hisse senetleriyle karşılaştırdığımızda, Bitcoin Yatırımı, devlet lisansı veya sertifikası bile gerektirmiyor.

Öte yandan, hisse senedi yatırımları belli bir süre için ilgili şirketten, kârından ve performansından büyük ölçüde etkilenmektedir.

Bitcoin satın almak hisse senetlerinden daha kolaydır. Eşler arası bitcoin satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz Ancak, hisse senetleri ile aynı şeyi yapamazsınız. Bitcoin ticareti 7/24 yapılabilirken borsa Pazartesi günü açılır ve Cuma günü kapanır.

Örneğin, bazı ülkelerin ABD’de hisse senedi satın alma erişimi yoktur. Ancak, Bitcoin kolay erişilebilirdir. Bu nedenle İnternet’e bağlı bir akıllı telefon ile dünyanın herhangi bir yerinden herhangi biri Hükümet kısıtlamaları olmadan bitcoin satın alınabilir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın