Ocak 6, 2020

Kripto Para Sektörünü Önümüzdeki Yıllarda Neler Bekliyor? Coinbase CEO’su Düşüncelerini Paylaştı

ABD merkezli dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, kripto para sektörünün geleceğiyle ilgili fikirlerini paylaştı.

Brian Armstrong, şirketin resmi sitesine yayınlanan yazısında, 2020’li yılların kripto paralar adına iyi geçeceğini düşündüğünü bildirdi. Armstrong gizlilik odaklı kripto paralar ile ilgili olarak şunları söyledi:

“İnternet nasıl HTTP ile başladıysa, bence biz de eninde sonunda bu on yıllık süre içinde gizlilik odaklı kripto paraları göreceğiz. Bu bence kaçınılmaz bir durum olacak.”

Bununla birlikte sektördeki yatırımcı sayısında ciddi bir artış yaşanacak. Bu tahminine gerekçe olarak kripto para şirketlerinin ilginç uygulamalar (Dapps) geliştirmesini gösterdi. Sayısı ve çeşitliliği artan bu uygulamalar, kripto paraların kullanımını gerektiriyor ve bu sayede aynı şekilde benimsenmesini artırıyor.

Brian Armstrong artacağını düşündüğü yatırımcı sayısının direkt olarak ifade etti. Coinbase CEO’suna göre kripto para sektörüne 100 milyon yeni yatırımcı daha gelecek.

Brian Armstrong, önümüzdeki 10 yıl içerisinde teknolojik değişimin, finans sektöründe daha da belirgin olacağını düşünüyor. Armstrong, iddialı bir tahminde bulundu ve IMF’nin de Çin Merkez Bankası gibi dijital bir para birimi piyasaya sürebiliceğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?