Kripto Para Sektöründe En Aktif Ülke Hangisi?

Kripto para sektörüne ilginin artmasıyla yatırımcı sayısı da artış gösterdi. Bununla birlikte ülkeler tarafından da hem blockchain teknolojisine hem de kripto paralara karşı her geçen yıl, ilgi de artış yaşanıyor diyebiliriz. Söz konusu yatırımcılar dünyada farklı ülkelere yayılmış durumda. Peki ülkemiz de bu durum hangi seviye de yada hangi ülke bu yarışta daha önde?

ICO Analytics platformu tarafından bir araştırma yapıldı. Bu araştırma için en büyük 50 kripto para borsası kullanıcılarının profilleri incelendi. Araştırma sonucu sayesinde hangi ülkede yatırımcı sayısı ne durumda açık bir şekilde görebiliyoruz.

Paylaşılan verilere göre günümüzde en çok kripto para yatırımcısı ABD’de bulunuyor. Dünya genelindeki toplam yatırımcı sayısının yüzde 17.5’i ABD’de bulunuyor.

Güney Kore’de bu yarışta ikinciliği elde etmeyi başarmış. Yüzde 12,8’lik bir yüzdeye sahip olan Güney Kore’yi yüzde 8,6 ile Rusya, onu da yüzde 5,8 ile Japonya takip ediyor. Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Çin ise ilginç bir şekilde yüzde 5,5’luk oran ile Japonya’nın arkasında yer alıyor.

Ülkemiz ise sadece yüzde 2,5’luk bir oran ile liste de 14. sırada yer almakta.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.