Ocak 20, 2024

Kripto Para Sektöründe Dikkat Çeken Gelişme: ARK Invest’ten Yatırım Kararı!

Cathie Wood’un liderlik ettiği Ark Invest’in kripto para yatırım stratejisinde yaptığı değişiklik sektörde dikkat çeken son gelişmelerden biri oldu.

Ark Invest kısa süre önce ProShares Bitcoin Strategy ETF‘deki 510.337 hissesini elden çıkararak yatırımlarını yeniden ayarlama sinyali verdi. Üstelik bu tür büyük hamle daha önce de gelmişti.

ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) varlıklarının önemli bir kısmı firmanın spot Bitcoin ETF‘sine yönlendirildi. 18 Ocak’taki işlem verileri, ARK Yeni Nesil İnternet ETF’sinin (ARKW) 15 milyon dolar değerinde 758.915 BITO hissesi içeren işlemler gerçekleştirdiğini ortaya koydu. Firma eş zamanlı olarak, tescilli bitcoin ETF’si ARKB’nin 365.695 hissesini aynı miktarda satın aldı.

Cathie Wood’s Ark Invest, Ark 21shares Spot Bitcoin ETF’ye (ARKB) yatırımlarını güçlendirirken ARKW aracılığıyla BITO hissesini stratejik olarak azaltarak iyi düşünülmüş bir strateji uyguladı. Bu stratejik manevra ARKB’ye 15,9 milyon dolarlık bir girişle sonuçlandı ve hisseler Salı günü %0,80’lik mütevazı bir düşüşle 43,51 dolardan kapandı.

Ark Invest’in taktiksel hamlelerine piyasa da karşılık verdi. Cuma günü, ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) %1,88’lik bir artışla 20,09$’dan kapandı. Bununla birlikte, spot Bitcoin ETF’sinden çıkışa ve ARKW’nin stratejik satışına atfedilen BITO’nun fiyatında haftalık %9,26’lık bir düşüş kaydedildi.

Cathie Wood’s Ark Invest, bu değişimi daha geniş bir portföy yeniden dengeleme girişiminin bir parçası olarak nitelendiriyor. Bu hareket, Bitcoin ETF teklifine daha fazla odaklanmak için portföydeki hisselerin kasıtlı olarak yeniden karıştırılması anlamına geliyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?