Kripto Para Piyasasının En Acımasız Düşüşü, Bazı Yatırımcılar için Yatırım Fırsatı Yarattı!

0

Kripto para piyasası, 2021’in en acımasız düzeltmelerinden birine tanık oldu ve piyasadaki varlıklar bir düzeltme aşaması sonrası yükselişe doğru geçmeye başladığı düşünülürken, çok kısa bir süre içerisinde ‘çakıldı’.

Bitcoin (BTC) 43.000 dolar civarında bir düşüş kaydederken, Ethereum (ETH) 3.500 dolar civarına bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, bu düşüşlerin gerçekleştiği sırada, bazı yatırımcılar ‘dipten satın almak’ için fırsat kolluyor. On-Chain (Zincir üstü) veri sağlayıcısı Santiment’in bildirdiği gibi:

“Bitcoin yaklaşık bir saat önce 43.500 dolara kadar düştü ve Ethereum da 3540 dolara düştü. Bununla birlikte, fiyatlar üç ayın en büyük #buythedip (dipten al) faiz artışıyla sıçradı. Daha büyük paydaşlar arasında yenilenen COVID-19 endişeleri hikayeyi tamamlayan bir öğe.”

El Salvador Başkanı Nayyib Bukele, Bitcoin düşüşünde satın almak için zaman kaybetmedi. Yaklaşık 48.700 dolar seviyelerinde 150 Bitcoin  satın aldığını duyurdu.

Omicron Korkusu Küresel Piyasaları Yakaladı

Omicron olarak adlandırılan COVID-19 varyantının son zamanlarda yayılması, dünya çapında ekonomik yeniden açılma konusunda şüpheler uyandırdı. Bu, küresel piyasayı büyük bir baskı altına sokarak yatırımcıları güvenli liman varlıklarına yönelmeye zorladı. Singapur’da kripto borsası Luno ile Asya Pasifik’in başkanı Vijay Ayyar şunları kaydetti:

“Piyasalar, birçok ülkede vakaların ortaya çıkmasıyla birlikte, Omicron etrafındaki tüm belirsizlikler piyasaları daha da fazla etkiledi. Bunun ekonomiler ve piyasalar için ne anlama geldiğini ve dolayısıyla belirsizliği söylemek şu an zor.”

Bugünkü fiyat düzeltmesinin bir sonucu olarak, daha geniş kripto pazarlarından 2 milyar dolardan fazlası birkaç saat içinde tasfiye edildi.

Bitcoin vadeli işlemleri Açık İlgi (OI) de, sadece bir saat içinde 3,3 milyar dolarlık şaşırtıcı bir OI’nin kapanmasıyla önemli ölçüde düştü. Bu, tüm açık sözleşmelerin yaklaşık %17’siydi.

Bitcoin açık pozisyonunun soğuması, fiyatın iyileşmesine yol açacak şekilde sağlıklı olabilir. Glassnode’da lider zincir analisti olan Checkmate.btc, piyasanın toparlanmasını bekliyor ve yatırımcıların bu noktada panik yapmamasını öneriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın