Ekim 13, 2022

Kripto Para Piyasasındaki Oynaklığın Nedeni Bu!


Kripto para piyasasındaki davranışları ölçen platform Santiment, piyasadaki aşağı ve yukarı yönlü oynaklığın nedenini açıklayabilecek yeni bir ‘sosyal veri’ paylaştı.

Santiment, yakın zamanda paylaştığı bir tweet’te, Ekim ayı boyunca uzun vadeli duyguların ‘olumsuz’ olmasına rağmen, sosyal medya platformlarındaki yükseliş ve düşüş söylemlerinin fiyatta bir karşılık bulduğunu belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Santiment’in verilerinde dikkat çeken nokta ise sosyal medya platformlarında yayılan söylemin, yatırımcılar tarafından tam tersi bir yönde uygulanmasıydı. Örneğin yükseliş çağrısı yapılırken, yatırımcılar ise düşüş beklentisi içerisinde girdi. Söz konusu verilere göre 7 Ekim tarihinde ‘düşüş’ çağrılarının yoğunluğu göze çarparken, fiyatta yükseliş kaydedilirken 8 ve 11 Ekim tarihlerinde yükseliş çağrıları yoğunluktaydı ancak sonuç ise piyasalarda bir düşüş oldu.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere söz konusu verilerde ortaya çıkan detaylar aslında hiç de şaşırtıcı değil. Bilindiği üzere piyasa duyarlılığı kripto para piyasası özelinde oldukça güçlü bir etkiye sahip.

Hisselerin piyasada oynadığı rollerin tersine dönmesiyle Bitcoin (BTC) bir dalgalanmaya hazır olabilir. Alternative.me tarafından paylaşılan ‘Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’ şu an ‘aşırı korku’ bölgesinde yer alıyor.

Bitcoin Santiment

Genel piyasa hissi aşağı yönlü olsa da, bazı analistler BTC’de yükseliş tahminini paylaşmaya devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin son 24 saatte %0,61 artışla 19.160 dolar civarında işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?