Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Sebebi Ne?

0

Kripto para piyasası, kripto para birimlerinin çoğunluğu büyük oranlarda değer kaybettiği için son ayların en kötü gününü kaydetti. Kripto piyasası kargaşasında, son 24 saat içinde 2.5 milyar doların üzerinde kaldıraçlı pozisyonun tasfiye edilmesiyle 15 ayın en büyük tasfiye günü yaşandı. Toplam piyasa değeri, birkaç saat içinde 500 milyar doların üzerinde bir kayıpla yaklaşık %20 oranında düştü.

Duyguları tersine çeviren kripto piyasası çöküşünün bir dizi faktör tarafından tetiklendiği düşünülüyor. Yeni COVID varyantı Omnicorn’un geleneksel pazarda yarattığı korkular birincil neden gibi görünüyor. Piyasa analistleri ayrıca kripto piyasası çöküşünü etkileyen diğer faktörler olarak borsalardaki kaldıraçlı pozisyonlara ve yüksek fonlama oranlarına dikkat çektiler. Kripto fonlama oranları tekrar negatife döndü ve çoğu kişi, piyasanın çoğunluğu kırmızı renkte işlem görüyor olsa bile bunun yükseliş işareti olduğuna inanıyor.

Birçok topluluk üyesi ayrıca ABD’deki düzenlemeler için son zamanlarda yapılan baskıya dikkat çekti. Daha önce bildirdiğimiz üzere ABD Kongresi, 8 Aralık’ta Coinbase, FTX ve diğerleri gibi en iyi kripto platformlarından CEO’ların katılacağı bir oturum düzenleyecek.

Kripto Piyasası Mevcut Düşüş Trendinden Kurtulabilir Mi?

Son derece yükselişli bir Ekim ayının ardından, kripto uzmanları son çeyrekte yükseliş olacağını tahmin ediyordu, ancak Aralık ayının başlangıcı aksini gösteriyor. Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, bir buçuk ayın ardından “Aşırı Korku” seviyesine düştü. Kripto piyasası şu anda düşüş eğiliminde olsa da, piyasa analistleri henüz bir piyasa zirvesine ulaşmadığımıza inanıyor.

100.000 dolarlık bir Bitcoin fiyat tahmine sahip popüler kripto analisti Plan B, kripto piyasasının boğaları geri kazanmadan önce kaybın etkisini azaltacağına işaret etmek için 2017 boğa döngüsü grafiğini paylaştı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın