Kasım 8, 2020

Kripto Para Piyasasında Son Durum!


Bir önceki haberimizde bildirdiğimiz gibi Joe Biden’ın resmi zaferi, kripto pazarını aşağı doğru sürükledi. Güzel bir toparlanmaya rağmen, Bitcoin 15.000 dolar’ın altına düştü, altcoin’ler ise kırmızı hakimiyeti altında.

Joe Biden’in 46. ABD Başkanı olarak seçilmesi, Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı için keskin bir düşüş yarattı. BTC Cumartesi gününün en düşük seviyesi olan 14.350 dolar’a düşerken, toplam piyasa değeri dün bir noktada yaklaşık 30 milyar dolar kaybetti.

Biden’ın Zaferi BTC’yi Düşürdü mü?

Geçen hafta Bitcoin için oldukça etkileyiciydi. Önde gelen kripto para birimi 3 Kasım’da seçim gününe yaklaşık 13.300 dolardan girdi. Ardından ortaya çıkan belirsizlik, varlığı yaklaşık 16.000 dolar’lık yeni bir yıllık en zirveye çıkardı. Bu aynı zamanda BTC’nin Ocak 2018’den beri kaydettiği en yüksek fiyat seviyesiydi. Zirvenin ardından Bitcoin hafifçe geri çekildi, ancak 15.000 dolar seviyesinin üzerinde işlem yapmaya devam etti. Ancak, eski başkan yardımcısı Joe Biden’in görevdeki ABD Başkanı Donald Trump’a karşı zafer elde etmesiyle ve Ocak 2021’de göreve başlayacağını açıklayan resmi açıklamanın ardından durum dün değişti.

BTC güçlü bir fiyat düşüşü ile tepki gösterdi ve gün içi 14.350 dolar’lık düşük bir seviyeye ulaşmasıyla sonuçlandı (Bitstamp’ta). Klasik bir “söylentiyi al, haberi sat” olayı yaşandı. Bitcoin o zamandan beri kayıplarının çoğunu telafi etti ve şu anda 15.000 dolar seviyesiyle mücadele ediyor. Yine de, bu 24 saatlik bir ölçekte hala %3’lük bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

Altcoin’lerde Durum Daha Kötü

Etkileyici çift ve hatta üç haneli fiyat artışları yaşadıktan sadece bir gün sonra, çoğu altcoin dolar karşısında değer kaybetti.

Dün, Ethereum Eylül başından bu yana ilk kez 470 dolar’da yeni zirve belirledi. Sonraki saatlerde, ETH 425 dolara yükseldi. 440 dolara yükselmiş olmasına rağmen, ETH hala %5 oranında değer kaybetmiş durumda. Ripple’da 24 saatlik ölçekte benzer bir düşüş yaşadı ve 0.25 doların üzerinde kalmaya çalışıyor. Bitcoin Cash (- %5), Binance Coin (- %4), Chainlink (- %8.5), Polkadot (- %8.5), Cardano (- %8) ve Litecoin (- %7) kırmızı renkte işlem görüyor.

Beklendiği gibi, düşük hacimli altcoin’ler daha da volatil hareket sergiledi. Energy Web Token (- %12), ABBC Coin (- %11), Solana (- %10.5), Compound (- %10), Algorand ( -%10) ve Ren (- %10) değer kaybedenler arasında. Genel olarak, tüm kripto para varlıklarının toplam piyasa değeri 450 milyar dolardan 433 milyar dolara düştü. Üstelik sadece birkaç saat önce 423 milyar dolar seviyesi görüldü.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?