Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Bitcoin dünden bu yana nispeten sakin bir fiyatta işlem görüyor, ancak 4 saatlik grafikte 10.800 dolar civarındaki belirgin azalan trend çizgisinin üstesinden gelemedi. Bunun yanında 6. sıraya yükselen Binance Coin (BNB) haricinde daha büyük hacimli altcoinler arasındaki durum da oldukça benzer.

Bitcoin 10.800 Doları Aşamadı

Son 24 saatte, önde gelen kripto para birimi iki ayrı durumda 10.800 dolar seviyesinin üstesinden gelmeye çalıştı. İlki keskin bir artış olarak geldi, ancak sonraki reddedilme BTC’yi sonraki birkaç saat içinde düşürdü. BTC bu yazının yazıldığı sırada 10.660 dolar civarında işlem gördüğü için her iki girişim de başarısız oldu.

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin’in yükselişindeki ilk kritik direnç, 10.780 – 10.800 dolar. Varlık bu seviyeyi fethederse, BTC 11.000 doları görebilir. Boğa koşusunun devam etmesi durumunda Bitcoin, 11.200 dolar, 11.360 dolar ve 11.530 dolar direnç seviyeleriyle karşı karşıya kalabilir.

Düşüş meydana gelirse, Bitcoin’i bekleyen destek seviyeleri 10.580 dolar, 10.440 dolar ve 10.390 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) İlk 10’da

Son kayıpların bir kısmını geri kazandıktan sonra, çoğu büyük hacimli altcoin biraz sakinleşti. 24 saatlik ölçekte, Ethereum %1’den az kazanarak 358 dolara yükselirken, Ripple neredeyse dün ile aynı seviyede; 0.242 dolar.

İlk 20’nin en etkileyici oyuncusu Binance Coin. Önde gelen kripto borsası Binance’in kendi kripto parası BNB yaklaşık %8 arttı ve 27 dolara yakın işlem gördü. Bu artış, 6. sıra için BNB’nin Chainlink’i (- %3) ve Polkadot’u (- %1.5) geçmesiyle sonuçlandı. Litecoin ilk 10’dan düştüğü için başka bir rotasyon daha aşağıda gerçekleşti. Bunun yerine Cardano, %2.5’lik bir artıştan sonra ilk 10’a girmeyi başardı.

Orta ve düşük hacimli altcoinlerden daha fazla kazanç elde ediliyor. Midas Touch Gold dünden bu yana en yüksek değeri elde etti (%24). Yearn.Finance (%13), Ethereum Classic (%11.7), DFI.Money (%11), CyberVein (%11), Ren (%10.5) ve Aave (%10) ise Midas Touch Gold’u takip ediyor. Buna karşılık, DXChain Token% 6’lık bir düşüşle en fazla değer kaybeden oldu. Sonrasında diğer kayıplar; Arweave (- %5.8), ABBC Coin (- %5.7) ve Blockstack’dan (- %5.5) geldi

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.