Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Büyük fiyat gelişmeleri olmadan nispeten sakin bir hafta sonu oldu. Cuma günü 11.400 dolarlık desteğin yeniden test edilmesinin ardından Bitcoin yavaş yavaş iyileşiyor. Şu anda 11.700 dolar civarında işlem görüyor. ETH bir kez daha 400 dolara yaklaşırken, büyük hacimli altcoinler Bitcoin’i takip ediyor.

Zıt Altcoin Hareketleri

Ethereum ve Ripple, son 24 saate göre biraz yukarı doğru, son birkaç gün içinde önemli dalgalanmalar olmadan benzer performanslar sergiliyor. ETH şu anda %1’den az bir artışla 393 dolara yükselirken, XRP %1’in biraz üzerinde bir artışla 0.285 dolara yükseldi.

Chainlink ve Cardano, sırasıyla 15 dolar ve 0.124 dolara doğru küçük kayıplar yaşadı. Öte yandan, Litecoin %4 artışla 61 dolara, CRO %2 artışla 0.17 dolara ve Bitcoin Cash (%2) 290 dolara ulaştı. İlk 20 kripto para birkaç daha etkileyici fiyat pompası görüyor. Tezos yaklaşık %6 artışla 3.67 dolara, NEO (%4.5) 19 dolara ve Cosmos %12 artışla 8 doların üzerine çıktı.

En etkileyici kazançlar düşük hacimli altcoinlerden geldi. Aragon (%26), Swipe – SXP (%15), Basic Attention Token – BAT (%14), NEM (%13.5), Siacoin (%11), Terra (%11), JUST (%10.3) ve THETA (%10) hepsi çift haneli kazançlar elde etti.

Bunun aksine, Augur Cumartesi günü zirve yaptıktan sonra gün için değerinin %6’sını kaybetti. Ren %5,66, Bytom %5,6 ve Yearn.Finance %4 düştü. Bununla birlikte, 13.000 doların üzerinde işlem gören YFI hala Bitcoin’den daha değerli.

Bitcoin Daha Sakin

Çoğu altcoin’den farklı olarak, Bitcoin’in son fiyat hareketleri, biraz daha istikrarlı oldu. BTC, geçtiğimiz Pazartesi günü 12.500 dolara ulaştığından bu yana kayda değer hareketlilik görmedi. Neredeyse bir hafta boyunca BTC, 11.400 dolar ile 11.800 dolar aralığında işlem görüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) bile bundan şikayet ederek “Bitcoin bana bir stabilcoin gibi geliyor. Çok yavaş yükseliyor.” yorumunu yapmıştı.

Teknik açıdan bakıldığında, BTC 11.700 dolar civarında işlem gördüğü için, 11.800 doların üzerine çıkması ve ardından yükseliş yörüngesine (kısa vadeli) geri dönmek için 12.000 dolara meydan okumak zorunda kalacak. Uzun vadede, BTC 10.500 dolarlık önceki yüksek seviyesini koruduğu sürece, piyasanın uzun vadede yükselişe geçtiğini söyleyebiliriz. Aşağıdan, ilk destek 11.400 dolar, ardından 11.200 dolar ve 11.000 dolarda yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.