Ağustos 17, 2020

Kripto Para Piyasasında Son Durum!


Bitcoin’in hakimiyeti, yeni düşük seviye olarak %58.4 ile düşmeye devam ediyor. Bazı düşük hacimli altcoinler yükselirken BTC 12.000 dolar direncinin üstesinden gelemedi.

Bitcoin, şu an itibariyle 11.800 dolar civarında işlem görürken, çoğu büyük hacimli altcoin son 24 saat içinde sakinleşti. Düşük hacimli altcoinlerde ise durum daha farklı.

Düşük Hacimli Altcoinler Hareket Halinde

Büyük hacimli altcoinlerin çoğu dünden bu yana önemli fiyat hareketleru göstermedi. Ethereum %1’in altında değişimle 425 dolara, Ripple (- %0.25) 0.3 dolara ulaştı. Chainlink, Binance Coin, Cardano ve EOS için küçük kazançlardan bahsedilebilir.

İlk on kripto para arasındaki en değişken iki varlık, %3’lük bir fiyat artışıyla 63 dolara ulaşan Bitcoin SV ve %24’lük azalmayla ​​218 dolara düşen Litecoin.

İlk 25 kripto para arasındaki görünüm ise Stellar, Cosmos ve NEO’nun %5 artışlarıyla biraz daha farklı. Tron, %8 ile buradaki en önemli kazancı elde etti. TRX, DeFi alanında kitlesel kabulü artırmak için Waves ile stratejik ortaklığın ardından son boğa koşusunu sürdürüyor.

Bununla birlikte, son 24 saatin en önemli kazançları, düşük hacimli altcoin temsilcileri. OMG Network (%50) ve Ocean Protocol (%42), artışlarıyla dikkat çekiyor. OMG bugün erken saatlerde 3 doları aştı ve bu varlığın Haziran 2019’dan beri görmediği bir seviye.

WAVES, %30’luk bir fiyat artışıyla 4,50 dolara yükselmesinin ardından Tron ortaklığının etkilerini hissediyor. Bu yükselişle WAVES, 12 Ağustos’taki 1,8 dolar fiyatında bir haftadan kısa bir süre içinde %150’lik bir sıçrama yaptı.

Çift haneli artış gösterenler arasında Ren (%23), Basic Attention Token (%19), 0x (%15), Yearn.Finance (%15), Fetch.ai (%14), Aave (%13), Siacoin (%11), BitTorrent (%10,5) ve Ontology (%10) yer alıyor.

Divi (- %8), Quant (- %6) ve Ampleforth (- %5) ise günün en önemli kaybedenleri.

Bitcoin Hakimiyetini Kaybetmeye Devam Ediyor

Bitcoin’in gün içi fiyat gelişmeleri, varlık yaklaşık 11.900 dolara yükseldiğinde ilk bakışta umut verici görünüyordu. Bununla birlikte, boğalar koşuyu sürdüremedi ve BTC hızla yaklaşık 11.800 dolara geriledi.

Birkaç küçük ve başarısızlıkla sonuçlanan tekrar yükselme girişimlerinden sonra Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 11.800 dolar seviyesine geri döndü.

Sonuç olarak, altcoinler etkileyici kazançlar elde etmeye devam ettikçe ve Bitcoin 12.000 dolarlık direncin üstesinden gelmekte başarısız olunca, hakimiyeti zarar görüyor. BTC’nin piyasa değerini diğer tüm kripto paralarla karşılaştıran ölçüm %58,4’e düştü. Bu, 2019 Haziran ortasından bu yana görüntülenen en düşük seviye.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?